22. Eesti valdade suvemängude rattakross Paunkülas

Stardieelne small-talk
Stardieelne small-talk

Igal suvel koondab Eestimaa Spordiliit Jõud erinevate valdade spordientusiaste valitud punkti Eestimaal, et selgitada parimat sellistel aladel nagu kergejõustik, võrkpall, jalgrattakross, orienteerumine, mälumäng, köievedu, jahilaskmine, petank ja juhtide võistlus. Mis asi on juhtide võistlus, jääb meile seni ebaselgeks, küll aga on meile selge, mis on rattakrossi olemus. Kuigi Saku omavalitsus on võtnud seisukoha, et täiskasvanute spordi edendamine s.h valla esindamine kohalikel võistlustel, ei ole prioriteet, selgus, et valdade suvemängudel rattakrossil valla au eest seista on hädavajalik. Omakeskis vahetati mõned repliigid ootamatu meelemuutuse suhtes ja hinnati potensiaalse krossi toimumiskoha rajakvaliteedi potensiaali. Samal päeval toimus ka Marimetsa kappi üks huvitavamaid osavõistlusi – Pikajala rattamaraton, kus paljud klubi liikmed plaanisid osaleda ja nii mõnigi oli sarja üldkokkuvõtte tulemuse nimel sunnitud Paunkülas osalemisest loobuma. Ometi tundusid Paunküla ümber asetsevad pinnamoodustised piisavalt ahvatlevad ja kohusetunne inertsist piisavalt suur, et starti meelitada Priit, Tarmo, Erik, Raul, Konx, Robert ja Martti. Saku valla esitusele pani õla alla ka alati kiire Aimar Pedari.

Paunküla järve kaunil kaldal asetseval Paunküla Heaolukeskuses valitsesid 28. juuni hommikul korralikud, võib öelda, et isegi suveilma meenutavad olud – päike paistis, õhusooja 20 kraadi (isegi kalamehed peesitasid  järvekaldal paljaste ülakehadega). Staadionilt ringile suundudes lookles rada mööda vanu käruteid keerates aegajalt singlitele ja näpistades siit-sealt juurde tõusunukke ja pinnavormide kumerusi. Meeste põhiklass, kus startisid Priit ja Martti, läbis 2,9 km pikkust ringi 9 korda, mis andis kokku väga korralikud 27 km rattakrossi. Liikumiskiirused olid sedavõrd erinevad, et 24-st sõidu lõpetajast vaid esimesed 10 mahtusid sama ringiarvu sisse, ülejäänud kaotasid juba kiirematele ringi või paariga. Umbes sama olukord valitses ka M40 klassi sõidul, kuhu suundusid Aimar, Tarmo, Erik, Raul ja Konx. Nemad pääsesid küll 7 ringi läbimisega. Robert Tarlap esindas valda M16 klassis ja sai nautida kohalikku maastikku 4 ringi jagu.

Kokkuvõttes sai valla meeskond rattakrossis 16 meeskonna seas 7. koha. Tunda andis naiste ja M50 klassi osalejate puudumine, kust alati kõrgeid punkte on võimalik võtta.

Tulemused:

M30:

Võitja Margus Sirvel – Aeg 1:11:21

Priit – 5. koht

Martti – 14. koht

M40:

Võitja Tõnno Palm – Aeg 56:27:0

Aimar – 2. koht

Andrus – 5. koht

Tarmo – 11. koht

Raul – 13. koht

Erik – 14. koht

 

Priit

Priit
Priit

Pean tunnistama, et olen kaotanud igasugu tunnetuse kohaliku rattakontingendi osas, või siis peaksin juba sõitma teises vanuseklassis, kuna stardiprotokoll M30 klassis oli täis võõraid nimesid, kellest ma ööd ega mütsi ei teadnud. Küll aga teadsin soojendusringi järgselt, et rada on hea ja vähemalt mõni tuttav nägu samas stardis oli. Kohe stardist paugutasid paar meest, kellest 1 sõitis baggy shortsides, ilge hooga minema. Sättisin ennast vana kala Andre Kulli tuulde ja see tundus igati sobilik tempo olevat. Tark ei torma põhimõttel viiski Kull enda tüüritud Bergamonti meeter meetri haaval tasahilju lähemale esikolmikule, vedades sinna ka mind. Ühel hetkel avastasingi ennast liikumas madalaima poodiumikoha lainel. Kahjuks see oligi minu sõidu laine hari, sest momendil, kus pärast kolmandat ringi taipasin vaadata veel läbida jäänud ringide arvu, mida Tiit Idarand oli välja rehkendanud, sain pshühholoogilise haamri ja laine murdus. Läbida jäänud 6 ringi võrdus 21 kilomeetriga, mis sundis mind ilmselgelt  oma sõidutempot ümber kohandama. Lasin Kullil ja Baggy Shortsidel minna oma teed ja jätkasin omas tempos. Varsti ilmus tahavaatepeeglisse ka liibuv sinine eraldistardikostüüm, mis sai selle aerodünaamilisi omadusi ära kasutada raja ainukesel asfaldilõigul möödudes minust 40km/h. Heakene küll. Las läks ka see. Jäi viies koht, millest enam loobuda ei soovinud. Kummalisel kombel aga ei läinudki sõit nii raskeks kui arvasin ja lõpus tuli tunnistada, et minusse jäi ka kasutamata reservi … Aga siiski tuleb tulemuse suhtarvuga treeningmahtu rahul olla. Kõik hea, mis taevast sülle sajab, tuleb kiitusega vastu võtta.

Pildid: Heiti Grünberg

Tulemused ja info: www.Joud.ee

Rajainfo Gpsies.com lehel

 

 

 

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445