24. Valdade mängud Mädaras

24. Valdade mängude rattakross sai sel aastal stardi Mädara mägede vahel asuvast, 3 aastat tagasi uuesti taastatud Mädara külaplatsilt. Liivastel, männimetsaga kaetud mägede vahel looklevad rajad, mida kasutatakse talvel suusatamiseks ja suvel suvisteks tegemisteks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rattakrossis piirduti kahe stardiga. Esimesena said rajale meeste põhiklassi ja M40 sõitjad. Meie klubist läksid vallale punkte tooma sel korral 6 ratturit – Harry, Tarmo, Andrus, Lauri, Aivo ja Marti. Stardihetkeks oli temperatuur tõusnud 30 kraadi vahetusse lähetusse. 3 km raja võis jagada kahte sektorisse: paari kilomeetrit siledal põllu- ja kruusateel ning umbes kilomeetrine ring üle mägede. 4 tervamat tõusupõksu viisid laskumistele, mis lõppesid mõnusate viraažidega kurvidega. Kes seal pidureid puutus, kaotas tõenäoliselt sekundeid igal ringil. Esimesele stardile anti ülesandeks kihutada kokku 8 ringi ja kuna ring oli üsna lühike ning kiire, siis suurem osa sõitjaid piirdus 7 ringiga, sest liider jõudis neile järele ja peale liidri lõpetamist pidid kõik finisheerima. Ebaõnne kogesid kahjuks Lauri ja Harry. Kaassõitjast möödudes pidi Lauri võtma suuna võsa poole, kuna kõrval olnud sõitja ei suutnud oma sõidujoont hoida, vajus Laurile peale ja koos võeti suund 45 kraadi rajalt kõrvale. Uuesti rajale jõudes avastas Lauri, et lenks on sõidusuunas, paralleelselt rajaga. Sadul ei ole sõidusuunas vaid on risti rajaga ning tagumine käiguvahetaja on tagalt poolt vaadatuna horisondi suhtes diagonaalselt. Õnneks kasutas Lauri ära talvisel perioodil MyFitnessis kangitrennis omandatud kogemused ja ratas sai sõidukorda ilma kuuskantideta. Sõit jätkus, Lauri jõudis rongile küll järgi, kuid vedurid olid juba läinud. Harry andis suhteliselt hea positsiooni käest peale keti mahatulekut mägedes ning ring hiljem hakkas tühjaks vajuma esikumm. Ülejäänud mehed said teha oma sõitu ning omas vanuseklassis olid kohad järgmised:
M40 – Tarmo 5., Andrus 8., Aivo 9., Harry 11.
M põhiklass – Lauri 16., Marti 17.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teises stardis, kus lisaks kõikidele õrnema soo esindajatele oli ka M16 ja M50 sõitjad, tegi väga korraliku sõidu Helin, kes naiste põhiklassis jõudis poodiumi kolmandale astmele. Laura Tormet lisas meie punktisaagile N16 klassi 5. koha punktid ning vennad Cristofer ja Richard Ader, kes kihutasid M16 klassis koos endast 3-4 a. vanemate poistega, olid vastavalt 16. ja 17.
Kokku tõi meie klubi vallale 156 punkti ning 18 valla seas olime paremuselt 8.

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445