CX EMV – sel aastal keset suve?

Igal sügisel alustab CX hooaeg oma karuselli, tulgu taevast või pussnuge. Pole ennenägematud sõidud, kus oktoobris on cyclo-crossi rajal ka lumi. 2018 aasta EMV eel valitses täiesti tavapärane sügisilm ja Laagri-Saue vahele jäävasse Saunapunkti maha märgitud eestikate rada pakkus cx elamusi täie raha eest. Libedad switchbackid, driftitavad kurvid, keerulised diagonaallaskumised, porimülkad jne. EMV toimumise päevaks, aga – võta näpust või sikuta kodarast – oli toimunud ilma mõttes ajahüpe augusti keskpaika. Hommikune kaste natuke seenioreid ärevamalt hoidis, kuid tavapärasest pori pildumisest sai viimasteks startideks lõõmava päikese saatel cx skaalal suhteliselt kuiv sõit. Kiirused kasvasid ja rada põrutas rohkem.

Kell kolm, siin sillal, ootan sind sa ju lubasid tulla..

 

Klubi esindas esimesena Henry Grünberg. Kuna Henry Soudal CX sarjas kõige usinam osavõtja pole olnud ja sekka on visanud ka mõne tehnilise ebaõnne, siis pargiti ta stardigrupi taha otsa. Olgu öeldud, et sellel ringil stardisirge väga pikk ei olnud ja ees ootas kohe ka Suure-Jaanist tuttav trampliin. Väljavaated ei olnud head. Start, kiirendus sillani, keegi pani jala maha ja stopp – ootame. Esimesed mehed olid juba paarisaja meetrise paunaga tagasi silla all ja Henry seisab sillal järjekorras – vaatab ringi. Kiskus kiiva juba varakult. Lõpuks venitas ennast 16. kohale ära, aga suures piires see sõit oli tehtud juba stardikoridori sisenedes.

Rait – hüpanud kõik tõkked senistel CX etappidel

Järgmises stardis olid rivis Rait Ärm ja Rando Marten Evendi. Vastupidiselt Henryle ei olnud Raidil stardikoht laita ja ta ei jätnud võimalust kasutamata – stardist kihutas Rait minema esimesena ja hakkas sättima selle sõidu tempot. Seni sarjas kiireim mees Markus Pajur küll kogus end ja pressis Raidist mööda, kuid vahe oli väga napp ja iga vääratus oleks võinud otsustada kulla. Finišis riputati siiski Raidile kaela EMV hõbemedal ja Pajur võttis kulla. Rando startis sõidule laenatud rattaga ja oli sellega kaasavaraks saanud “dropper-posti” needuse. Sinna nahka läks korralikum pingutus.

 

Fotod: Klubi Spordipartner Facebook, Youtube

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445