EMV 2016 rattakrossis Äkkekülas

2016. aasta Eesti meistrivõistlused toimusid maastikurattakrossi sõprade jaoks legendaarse kuulsusega Äkkekülas, Narva Pähklimäe terviseradadel.  EMV karuselli ahvatles Eesti piirilinna kohalike rajameistrite kätetöö. Vova e. Vladimir Všivtseviga eesotsas on juba 5 aastat ehitatud tasemel maastikuratta krossi radasid, millele tehnilise raskusastmega võrdväärseid Eestist naljalt ei leia.

_PGR0603
Klubi liikmed kaasa elamas tütarlaste tiimile

EMV karusell andis ka siseturismile korralikult hoogu. Narva kesklinnas laupäeva õhtul ringi kõndides oli rattutreid igal sammul. Loodetavalt väärtustab ka omavalitsus sellist panustamist kohaliku elu arendamisse ja näeb vajadust taolist tegevust toetada.
Nüüd aga suundume metsa, võistlusradadele, millele olid kõvasti vürtsi lisanud hiljutised paduvihmad.

Laupäeval sõideti EMV teatekrossid.

Porter Racing oli esindatud poiste ja tütarlaste teatekrossis. Poiste nelja liikmeline meeskond koosseisus Rando Marten Evendi, Cristofer Ader, Rait Ärm ja Henry Grünberg sõitsid välja korraliku viienda koha, mis vormistati lõplikult alles finišisirgel. Võitjameeskonnaks selles klassis Pärnu Kalevi Spordikool.

_PGR0583
Henry, Rait, Cristofer ja Rando pärast meeskonna sõitu.

Tütarlaste teatesõidu naiskonda kuulus kaks liiget, kes läbisid sarnaselt noormeestele ühe 3 km pikkuse ringi. Porter Racing oli esindatud naiskonnaga, kuhu kuulusid Laura Tormet ja Silvia Türkson. Keevaliste klubikaaslaste ja vanemate ergutuste saatel liikusid tüdrukud poodiumikohtade tempos. Tulemuseks vägev EMV II koht. Tunnistati vaid õdede Anet ja Merili Sirvel (Kalevi Jalgrattakool) paremust, mis ütleb nii mõndagi.

_PGR0618
Laura ja Silvia – EMV II koht teatekrossis

Pühapäev oli individuaaldistantside päralt. Kindlasti oli päeva publikumagnetiks meeste eliidi start, mille kiireim oli ülikindlalt Martin Loo ja publiku lemmikuks showmees ning õhulendude meister Sander Saar.

Kuid veel enne seda tegid head sõitu Porter Racingu noored.

M16 klassis tegi vägeva etteaste Rait Ärm, võideldes pikalt poodiumikoha pärast. Lõpuni siiski nii kanget püssirohtu ei jagunud ja finišis sai kirja igati korralik 4. koht. Loodame, et sellest maagilisest kohast siiski ei saa pikemas mõttes traditsiooni. Väga südikalt sõitis ka Rando Marten Evendi, kes veel lõpu eel tempot tõstes oma kohta prandas. Tulemuseks 28 osaleja seas 17. koht. Sõidu võitjaks kihutas selles klassis Markus Pajur.

_PGR0498
Rando
_PGR0559
Rait Kiviseinal

N14 klassis ei saanud keegi vastu Anet Sirvelile. Küll aga näitasid head tehniliselt sooritust ja korralikku kiirust Porter Racing tütarlapsed – Silvia Türkson (6. koht), Laura Tormet (10. koht) ja Ann-Mari Servet (12. koht).

_PGR0612
Silvia
_PGR0595
Laura kaasaelajate küüsis

M14 noormeeste sõidus valitses Maik Salla ja korralikus 41 osaleja konkurentsis sõitsid klubi noormehed Henry Grünberg, Cristofer Ader ja Richard Ader hästi, lõpetades vastavalt 11., 15. ja 25. kohal.

Usume, et tehniliselt ülinõudlikul rajal saadud EMV kogemused annavad kõigile osalejatele enesekindlust, väärt kogemusi ja motivatsiooni järgmisteks startideks.

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445