Hoaaeg, mis ei taha kuidagi lõppeda…

Klubi keskmisest nõrgemal tasemel olev „pressiosakond“ üritab kastaneid tulest välja tuua, vaadates tagasi hoomatavate sündmuste horisondini. Klubi noored on nii kibedas võistluspöörises olnud kogu suve, et lootusetu on seal uuesti reele saada. Siiski, mõningaid viiteid suve tööle saame.

Hawaii Express Estonian Cup lõpetas 2018 hooaja maratoniga Karujärvel 29. septembril. Ilma pikalt ilma ja olusid kiitmata kohe asja üdi juurde – parima tulemuse GP distantsil tegi Rait Ärm – M18  klassi I koht (üld 42) ja sama poodiumi kolmandal astmel Rando Marten Evendi (üld 107). Maratoni distantsil parim tulemus Liis Grünberg – naiste üldarvestuses III koht. Poolmaratonilt lisasime virtuaalsesse karikariiulisse üldarvestuse ja ühtlasi M14 klassi II koha – Johann Mattias Puuorg.

Estonian Cup Maratonisarja koondarvestuses (lubasime ju anda ülevaate ka suvel tehtust J) saavutas Silvia Türkson N14-16 klassis I koha! Rando sõitis välja GP distantsil M18 klassis II koha. Johann ei jäänud Randole alla ja kindlustas endale M14  klassi II koha. Korralikud koondtulemused tasuks hea töö eest kogu hooaja vältel! Kogu sarja tegid maratonil kaasa Liis Grünberg (koht 60/4) Kristiina Kõll-Grünberg (koht 77/7), Helina Puuorg (koht 102/11) ja poolmaratonil Gerd Lauri Eerme (koontulemus VII koht M14 klassis) ja Kristi Evendi (koht 39/10).

 

Samal päeval heitles kolm klubi tiimi ka Rakveres Bike Xdream rattaorienteerumisel ilma märkimisväärselt häid ja halbu resultaate põhjustamata. Elevust ja emotsiooni jäi metsa omajagu.

Sügisel hakkab jutt paratamatult rohkem käima cyclo-krossi ümber. Soudal CX karikasarjas on klubil 3 liiget osalemas. Esimesel etapil Viljandis 22. septembril andis Rait Ärm märku, et eliidisõidus peavad kõrgete kohtade eest heitlejad ka temaga arvestama (üld VII /MJ III koht). Elu esimese CX stardi tegi seeniorite sõidus ka Priit Grünberg (üld 15/M Sen 2 VII koht).

Päev pärast Karujärve EC’d 30. septembril võeti Järva-Jaanis Soudal CX karikasarja teisel etapil ette märksa porisem sõit. Parima tulemuse sõitis välja Rait (üld 13/ MJ IV koht). Priit ei puudunud ka Järva-Jaani stardist, kus sai oma nõrkustele selged viited (üld 15/ M Sen 2 V koht). Henry Grünberg tegi oma hooaja esimese CX stardi ja tõusis grupi lõpust päris korralikule kohale ainult selleks, et tehnikaprobleemide küüsi langeda.

Kolmas CX sarja etapp toimus 6. oktoobril päikeselises Elvas, kust vihm taandus minuteid enne startide algust. Klassikalisel CX etapil oli esimesena võistlustules Henry. Pärast Järva-Jaani ebaõnne tuli alustada grupi lõpust, kuid hoolimata väikesele tehnilisele ikaldusele ikkagi korralik M16 klassi X koht. Rait tuiskas rajale põhisõidus ja sõitis stabiilselt 7-8 kohal. Lõpuga karistas oma vastase ära ja üldkoht taas VII, MJ vanusklassis III koht! Priit võis rõõmu tunda stardikohast teises reas ja üldpositsioonist 7-8 kohal esimese ringi esimesel kolmandikul. See pidu lõpuni ei kestnud ja lõpuks loksus tulemus ikka üld 15/M Sen V kohale.

Sügise eelviimane (Kodasoo Ruu sõit on veel ees) korralik, kvaliteetne, 100% osalemisväärne ja MTB sõpradele nauditava rajaga 7 Järve Maastikurattakross sõideti Rõõsa kandis 7. oktoobril. Kõige märkmisväärsem saavutus sellelt sõidult oli Aivo Viilopi EMO külastus. Naistiimid tõmbasid muidugi rehaga. Kõik kes startisid oli poodiumil. Liis Grünberg ja Katrin Oolmets (Porter Racing /Red Bike tiim) I koht, Kristiina Kõll-Grünberg ja Anu Konga II koht. Rada käisid proovimas ka Kristo Õruste ja Marten Konga vastavalt M10 arvestuses II ja III koht. Natuke arutelu tekitas ka Henry ja Priidu meeskonnasõit. Kuna isa oma pojaga sõita ei jõua, pandi onu tanki. Henry arvas, et tegu on külavõistluse ja pargis jalutamisega ning peaks mingi karika ikka saama. Priit luges Henryle teel Elvasse ette mõned nimed, kes tavaliselt on stardis ja Henry kinnitas nende kõikide kohalviibimist. Karikas hakkas tuhmuma. Siiski päeva lõpuks IV koht ja poodium ei olnud tõesti üldse kaugel. Lisaks EMO külastusele võib Aivo muidugi koos Harryga rõõmustada ka tiimide VI koha üle!

Jätame siia lõppu veel niipalju energiat, et kiita kõiki lapsi, kes osalesid 6. oktoobril klubi traditsioonilisel sügisesel Maastikurattapäev Lastele sündmusel. Usinad klubi liikmed panustavad igal aastal heategevuslikku ettevõtmisse ja rõõm on näha üha kasvavat huvi rattaga liikumise vastu laste seas isegi vihmasel sügispäeval! Lisame siia tänu märgiks pildi läbivettinud korraldusmeeskonnast Saku vanal terviserajal peale sündmuse edukat lõppu.

 

Nüüd oleme taas peaaegu up-to-date ja pressiosakond läheb paneb näpud jahedasse vette.

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445