Jaanuar – vanarahva kalendris ka Pulbrikuu

Asko Järve metsas pulss tume punases

Jaanuari kuu on selge märk kõigile tulemussuusatamise huvilistele sellest, et aeg on võistluspaaridelt hooldeparakas eemaldada ja kombe sahtlipõhjast välja võtta. Jaanuaris saab avapaugu Estoloppet ja rida teisi suusasündmusi.

Esimesena tõmbas numbri selga Asko, kes timmis esimest võistluskiirust Sparta Suusateisipäevakul Pirital (8.jaanuar). Kloostri tagune mets on vana filmiklassika kuulu järgi küll Siimu pärusmaa, kuid 5. km-sel distantsil Askost ettepoole ühtegi Siimu ei jäänud. Askost said jagu vaid kolm meest, mis andis kindlasti selge vihje tõusvast suusavormist.

Võitja: Oleg Kovaljov 12:24,9

Asko, 4-5. koht, aeg 12:58,2

Ka järgmine start ja Eesti maratonide sarjas klubi esindamine jäi Asko õlule. Või õigem on vist öelda suuskadele.. Nimelt kogunes tuhatkond külmakartmatut suusafänni 19. jaanuaril Lääne-Virumaale, et anda start järjekordsele Viru maratonile. Stardihetkeks oli ilmataat kostitamas magusa -21 kraadise ilmaga. Pikal maal (42 km) lõpetas 762 võistlejat. Asko libistas suusaninad elegantselt üle finišijoone hobisportlaste seas suht arvestatava 59. kohaga.

Võitja: Andres Kollo, aeg 01:51,35

Asko, 59. koht, aeg 02:06,46

Ei tea kes küll kolmandat korda klubi nime all võistlusnumbri selga vedas.. Põnev, põnev.. nimi algab A tähega. Ühesõnaga ka järgmisel Sparta Suusateisipäevakul oli Asko platsis. Tundes hästi Järve metsa suusaradade kurvisid, lihvis Asko endale pärast 13.minutilist anaeroobses tsoonis kümblemist välja viienda koha. Ka üldkokkuvõttes on pärast kahte ettappi Asko viies.

Tubli Asko – Istu, hinne Viis.. miinusega, sest neljandast kohast jäi lahutama 0,5 sekundit.

Võitja: Levkoi Tanel, Aeg 12:17,2

Asko, 5 koht, aeg 13:10,6

Juhan, Kristiina ja Harry Kõrvemaa Maratonil

Nüüd kus Asko on kogu esilehe pinna – täiesti ausalt – ära täitnud, on rõõm tõdeda, et peale Asko leidub siiski klubis ka teisi suusahuvilisi, kes oma kilomeetreid lihtsalt “sahtlisse” ei sõida. Vormikõvera kumerusel viibimise asukohta käisid RMK Kõrvemaa Suusamaratonil kontrollimas Juhan-mina-ei-tee-üldse-trenni-Muru, Kristiina-kohalik-Kiku-Grünberg ja Harry-aeg-luubis-Alsgard-Grünberg. Mingil arusaamatul põhjusel neid nimesid võistlusvestile ei kantud. Aga olgu kõlavate tiitlitega, kuidas on. Ilmselgelt üllatas sõidu järgselt kõiki Juhan, kes vaga tallekesena on üritanud jätta muljet, et tal vaesekesel ei ole suusaspordiga läbikäimine viimasel ajal kõige parem olnud. Ometi napilt esi viiekümnest välja jäämine seda versiooni ei kinnitanud ja enam me Juhani juttu ei usu.

Juhani kommentaar asjale: “Kõrvemaa suusasõit 2013 oleks algse plaani järgi minul vahele jäänud, aga proua avaldas soovi lühikest maad sõita. No seepeale panime mõlemad end kirja, mina pikale ja Merle lühikesele.
Eelmisel õhtul määrisin mõlema suusad ära nii, nagu oskused ja määrdevalik määrdekohvris lubas. Kui töö tehtud ja koju tulin, andis Merle mõista, et tal on imelik olla ja ilmselt on haigeks jäänud ja nii ta siis läks, et ma üksi järgmisel hommikul meie pere esindama sõitsin….
Sõit ise oli nagu Kõrvemaal ikka- sobiva tempoga rongis tiksumine. Suusk libises ümbritsevatega võrdselt, oleks siiski enamat soovinud. Esimesel ringil oli rada hea, teisel ringil peale suusatajate massi läbimist juba korralikult pudrune. Õnneks lahtises lumes libisemine pigem paranes.
Arvestades selle hooaja tagasihoidlikku kilometraazi, siis ma erilisi lootusi tulemuse suhtes ei hellitanud. Lootsin vähemalt 2 tunniga hakkama saada. Kuigi teine ring läks ca 6 min. aeglasemalt kui esimene, võib lõpuajaga igati rahule jääda. Eks nüüd on õige koht jälle ära mainida, et järgmiseks korraks olen paremas vormis ja treenitud jne…
Kokkuvõtvalt- mõnusal rajal hea maraton, mida on alati tore sõita!

Kristiina pani vingelt tõdedes: ” Raske ta oli aga taaskord tehtud, Kõrvemaa Maraton! Eelmise aasta aega sai siiski 2 minutiga parandatud, kuigi teisel ringil enam jalad ei olnud nõus koostööd tegema 🙂

Harry sõidule on raskem mingit mõistlikku kommentaari anda. Sõidujärgne info jättis mulje nagu oleks Harry teisel ringil läbi käinud mingist rauakauplusest, sest juttu oli mingist haamrist, mille ta oli rajalt hankinud. Toimetus oskab omalt poolt lisada ainult niipalju, et kuigi vanas Kreekas tõepoolest  hüpati kaugust hantliga, mis pidanuks tulemust parandama, siis rauakaupade vedamine suusarajale sama efekti ei oma. Vast on ka kreeklased nüüdseks sellest kombest loobunud, kuigi see pole üldse kindel ja vajaks  siiski üle kontrollimist. Kui Teil on fotosid Harryst haamer vöö vahel palume neid ka meiega jagada..

Harry ei ole omapoolset kommentaari veel andnud. Küllap on veel juurdlemist.

Võitja: Eno Vahtra, aeg 1:38,14

Juhan, 51. koht, aeg 1:55,02

Harry, 147. koht, aeg 2:11,31

Kristiina, 356. koht (naiste seas 30. koht), aeg 2:35,31

Ülejäänud klubi suusasõbrad on olnud lihtsalt tublid ja on jaanuaris umbkaudu 700km nädalas suusaradasid triikinud. Ei tea milleks viimane info küll kasulik on, aga spordis kajastatakse statistikat palju, proovime ka sportlikku muljet jätta.

Jääme ootama järgmisi põnevaid suusaelamusi!

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445