Igal klubil on oma nägu ja kõige paremini ilmestab seda rattasõidu puhul sõiduvorm. Porterracingu sõiduvormid läbi aegade on toodud allpool.

Sõiduvorm 2001

See oli Porterracingu esimene sõiduriietus. Vormist ei saa siinjuures rääkida, kuna tegu oli vaid särgiga. Kuid kui vaadata aastanumbrit, millal särk valmistati, selgub ka põhjus, miks puudusid muud vormi osad. Rattariietus oli kohalikele rätseppadele must maa, veel mustem, kui meie särk. Õnneks leidus Kalevi kandis ühes tagahoovis firma nimega Ruston Invest ja seal töötas abivalmis Karoliina, kes meile jäähoki särkide kõrvalt ka rattapluusi suutis valmis meisterdada. Kompleksteenust veel ei pakutud, seega tuli klubi logode pealekandmine ja trükifailid teha eraldi kohtades. Kujundusalaste võhikutena kontakteerusime hobiratturist kujundaja Tarmo TalVikuga, kes Priidu silme all joonlaual trükisuuruseid kavandades kirjasid ja logosid faili kandis. Õllesummeril õlma alt vahetasid trükimaterjalid omanikke ja varsti olid vormid valmis, et Eesti esimese harrastusratturite klubivormina särada maastikurataste mitmepäevasõidul “Vooremaa”.

 

Sõiduvorm 2003

Aeg läks edasi ja ajapikku selgus, et Ruston Investi sõidusärgil on teatud puudused materjali venivuse ja õhuvahetuse osas. Lisaks kippus pikematel poistel naba välja paistma ning päkapiku nägu oli tõmmanud tumepruuniks, mis viitas ilmselgelt vormi uuendamise vajadusele. Kuid rattarõivaste tootjate turul laiutas endiselt must auk. Taaskord saime abi muu seas jäähoki rõivaid valmistavast ettevõttest Avers, kus lahke ja sõbralik Sven meil uue vormi aitas ellu tuua. Kvaliteedis oli suur samm edasi, materjal oli parem ja kujundus kanti materjalile sublimatsioontrükiga.

 

 

Sõiduvorm 2005

Paari aasta jooksul oli selge, et ka Aversi särgi materjal ei olnud spetsiaalsete rattasärgi materjalidega võrdne, ilmutades kangust ja vähest venivust. Aeg oli leida uus lahendus ja seadsimegi sammud Aversisse uusi variante otsima. Leidsime võimaliku parema materjali, mis vajas siiski katsetamist. Kiirelt valmis uus kujundus ja esimesed 2 testisärki. Kahjuks peab tunnistama, et testisärkideks need jäidki. Materjal ei osutunud kriitikat kannatavaks ja tulenevalt jäigi antud kujunduses särk klubivormina kasutamata.

 

Sõiduvorm 2007

2007 aastal oli viimane aeg uuendada vormi, mis kippus koos püsima veel viimaste niitidega. Õnneks leidus Maarjamaal juba ka spetsiaalselt rattarõivaid tellimustööna valmistavaid ettevõtteid. Esmakordselt valmisid vormid väljaspool Eestit Poola rätseppade käsitööna. Tegu oli esimese täiskomplektse vormirõivastusega, kuhu kuulus kõik ratturile vajalik. Ei ole ükski vorm valminud ilma raskusteta ja ka 2007 aasta vorm ei olnud erand, kuid lõpp hea kõik hea. Täname Agnest Spordipartnerist, kes lõpuni kvaliteedi eest seistes meile vormid kenasti kätte võitles. Kuni 2012 aastani teenibki klubi vormina leiba käesolev vorm.

 

 

Suusakombe 2012

Enamik Porterracingu liikmetest katavad talvel ratta “presendiga” (mõned siiski mitte) ja kinnitavad jalatallad pedaali asemel suusaklambritesse. Murdmasuusatamine on paljudele rattasõidu kõrval peamine hobi. Koos väisatakse suusamaratone. Arvukas massis silma torkamiseks ollakse rattaradadel harjunud leidma klubikaaslasi vormi järgi, suusavormi puudumisel aga valmistas see külmas madalamatel pööretel töötavale ajule raskuseid. Nii juhtuski, et soodsate asjaolude kokkulangemisel valmis 2012 aasta alguses Porterracingu suusakombinesioon. Valmistajaks ISC.