Nagu eespool öeldud, asutati Porterracing spordiklubina 2002. aasta kevadel. Asutamiskoosolek toimus seal, kus klubi liikmed ikka kõige parema meelega viibivad – vabas õhus – praeguses Saku 100 stardipaigas, Saku vanas lasketiirus. Asutajaliikmeteks oli suhteliselt värvikas seltskond – Kaupo, Erik, Janek, Tarmo, Liis, Tiimo, Madis, Juhan, Heiki, Harry, Kristiina, Priit, Raul. Eks igaühel neist ole oma lugu, kuidas maastikuratta juurde jõuti ja ehk pajatabki igaüks sellest eraldi. Aga märkimisväärne on asjaolu, et kõik asutajad ei olnud kaugeltki mitte Saku päritoluga ja tuttavad kolmeka-školniku-ereka aegadest. Tekib küsimus, kuidas selline seltkond üldse kokku sai? Selleks tuleb pugeda sügavale ajukäärudesse ja sobrada kujundlikes perfokaartides, mis salvestavad sündmuseid enne 2002 aastat.

Kellel on head kogemused ja sportlikud mälestused tolleaegsest maastikuratta harrastusspordi tegevusest ja üritustest, sellel on nüüd lihtsam kaasa mõelda.

Asjad hakkasid hargnema Spordiselts Kalevi korraldatavatest kolmapäevastest (või oli see mõni muu päev … pole vahet) rattapäevadest Nõmme metsades. Esimesed teadlikud sportlikud kohtumised tulevaste klubi juhatuse liikmete Tarmo ja Priidu vahel toimusid seega Harku radadel.

 

Edasi hakkasid aset leidma Tiit Idaranna korraldatud kolmapäevakud. Kolmapäevakute asustajaskond oli kamp korralikke fänne, kes järgnesid kolmapäevakutele nii Paldiskisse kui ka Kolgakülla. Sellest seltskonnast lisandus klubisse Tiimo – tol ajal salapärane sõnaaher rattamees, kes alati tuli ja läks rattaga, kott seljas ning tõsine ilme palgel.

Kindlasti oli tolleagne maastikuratturite tippsündmus maastikurataste mitmepäevasõit Vooremaa Tuur Jõgevamaal. See üritus on mälestus-kollektsionääride pärl ja eeldab reaalselt inimestega suhtlemist, et leida pilte, saada kommentaare – Google siin ei aita. Sama kindlalt kui Jaan Kirsipuu osales tol ajal Tour De France´il, osalesid ka Saku asjaarmastajatest rattamehed aastatel 1998-2001 (võib olla ka varem, ei suuda enam meenutada) Vooremaa tuuril. Seltkond oli värvikas ja lisaks rattasõidule valitses õhtuti Äksi puhkemajas Saadjärve veerel nauditav atmosfäär kaasosalejate seltsis. Vooremaa aegadest lisandusid klubi ridadesse alati lõbusa olekuga, positiivne ja raske jalaga Janek ning Saku rattameestele kättesaamatus sportklassis korralikke sõite tegev Erik Tammsoo.

Keereldes üritustekarussellil Cignal, Merida jm. kolmapäevakud, Vooremaa tuur, Prükkel Cup, Saku rabakross ning mõõtes ka kodulähedasi metsaradasid Männiku ja Saku rabametsades, tekkis huvitav sümbioos Saku rattaseltskonnast ja lähedasematest rattasõpradest, mis viiski Porterracingu loomiseni 2002 aastal.

Alates klubi asutamisest 2002 aastal on Porterracing aktiivselt osalenud maastikurattaürituste korraldamise juures Saku vallas ja mujal. Klubi nõu ja jõuga on liikvele läinud mitmeid elujõulisi rattaüritusi, mis pakuvad tänaseni rattaemotsioone paljudele harrastajatele.