Kui Raul klassikasuuskadega metsa jõudis..

..oli Paavo juba teda ootamas.

Jätkame lugu sellest kuidas kangete puusadega ja kandiliste liigutustega rattamees on Tartu Maratoni läbimise nimel eesmärgiks võtnud oma keha mehaanika uutele reeglitele allutada. Kuidas ja kas see ka lõpuks õnnestub, me ei tea. Teame seda, et esimesed sammud on tehtud.

Jätkab Raul:

Rauli esimese sõidu piltiseloomustus

1. Tänud klubikaaslasele Paavole õppetunni ja näpunäidete eest. Paavo enda kommentaar – sai nii mis tolmas, lõpuks ainult niutsus, aga suusatab…. Tuleb siiski tunnistada, et suutsin teda üllatada, kaks korda küsis – kas sa tõeti pole varem klassikat sõitnud? Vana spordimees sõidab puhtalt tunnetusel. Igatahes, tagumik oli vahetevahel liiga sügaval ja kepid tuleb ka ca 1,5 cm lühemaks teha jne, aga paneme edasi.

2. Aga raske oli, sigaraske. Pool tundi õpetust + 12 km lisaks. Pühapäeval oli tunne nagu oleks van Dammelt (märulikangelane eelmisest sajandist – toim.) peksa saanud, igalt poolt oli valus. Ma ei teadnudki, et on olemas mingi imelik lihas, mis algab kuskilt kõhupiirkonnast, läheb „kroonijuveelidest“ mööda ja siis mööda reie sisekülge allapoole.

3. Toetan täielikult Harri „hemohes“ Kirvesniemi´t ja Andrus „sünteetiline kasvuhormoon“ Veerpalu´t, seda stiili polegi võimalik kaerahelbepudru ja juustusaia pealt sõita, raudselt peab midagi toekamat lisaks sööma-jooma-tilgutama-süstima. 12 km ja ma olin näljast ümber kukkumas. Millal see maratoni esimene söögipunkt on, mis kilomeetril? Andrus, sinu uus toetaja on sündinud, loodetavasti läheb kohtuotsusega hästi!

4. Tänan kõiki toetajaid-kommenteerijaid. Erilised tänud Kullionule ja Ojarile (mõlemad süstisid Raulile julgust FB lehel – toim.), motivatsioon tõusis ja on olemas ka kaks aega mille poole püüelda.

Hannese (põline rivaal, endine klubikaaslane – toim.) kibestunud kommentaari jätsin reedel tähelepanuta, eks tal veel kripeldab hinges need suvised Saaremaa tuuri tehtud vahefinišid, kust ta mult pidevalt pähe sai. Laupäeval tundus, et ega vist tema jutt nii väga vale polegi. Aga, et seda põrmustada ja kui mingil x-põhjusel peaks katkestamiseks minema, siis teen seda 45. kilomeetril, kasvõi sodiks, aga Hannese ennustus (Hannes pakkus veendunult katkestamist 42 km-l – toim,)  ei täituks Ja ema kahe lapsega pole veel probleem, aga vat need kostümeeritud tegelased – kuradid ja Robin Hoodid, kui need hakkavad mööda minema, siis….

5. Kust saada teada milline on väga hästi lippav ja väga hästi pidav klassikasuusk? Ei ole mingit võrdlusmomenti… Kas lasta mõnel spetsialistil üks määrimine teha?

6. Pühapäeval tegin 29 km. Uisustiilis. Lippas hästi, pidamise pärast ei muretsenud. Õhtul koduses spa`s protseduurid: kuum leil-külm lumi. Natuke dopingut ka – tume eripruul – oli pudeli peale kirjutatud. Ja hinges valitses rahulolu…

Raul – Usin õpilane

Jätame nüüd Rauli mõnulema oma spaaprotseduuride juurde ja suplema oma näiliste edusammude embusesse. Tegelikkuses me teame kõik, et esimene sõit läks aiataha ja põgus tagumiku asendi kompenseerimine ei saa asju palju paremaks muuta. Aga soovime Raulile edu edasistes ponnistustes ja jääme huviga ootama järgmisi reportaaže.

PS – tunnuspilt on lavastatud. Kasutatud kaskdöör on hästi toidetud, terve ja ei saanud pildistamise käigus viga.

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445