Läänemaa pärl – Palivere rattamaraton

Aastatega on endisest Pikajala rattakrossist saanud Palivere rattamaraton. Vaatamata nimemuutusele on nüüdseks juba 11. korda toimunud ürituse iseloom jäänud suures osas samaks – mõnus rattakrossi fiiling on säilinud. Juba eelmisel aastal on rajameister lahendanud “kahe ringi probleemi”, traageldades erinevad rajaosad kokku üheks 33 km ringiks. Palivere raja üks võlusid seisneb ilmselt selles, et rajameistril on kasutada 3 erinevat piirkonda – Pikajalamäel asuvad terviserajad, ida poole jääv karjääride ala ja lääne poole jääv Palivere männik. Neid kolme ala läbib Risti-Palivere oos, mille nõlvad pakuvad rõõmu kõikidele vastupidavusalal harrastajatele. Lisaks jääb Palivere tervisekeskuse vahetusse lähedusse, üsna vana suusahüppetorni lähedusse Läänemaa kõrgeim tipp – 51 m üle merepinna. Karjääriala ja männiku saab omavahel ühendada nende vahele jäävate terviseradadega, mistõttu puudub igasugune vajadus leiutada “transiitkruusakaid”. Õieti neid kruusakaid ei olegi ju seal ning kokku moodustubki ring, mida nautisid ja naudivad ka edaspidi ilmselt kõik maastikuratturid.
Porter Racingu liikmeid jätkus sel korral peaaegu kõikidesse startidesse. Kuni 7 a. laste tüdrukute klassis said 1. ja 2. koha tublid Mirt Ärm ja Berit Grünberg. Samas vanuseklassis poiste arvestuses said 8. ja 9. koha Duncan Ader ja Hardy Grünberg. Veidi pikemal võistlusmaal kuni 10 a. poiste klassis sõitis Gert Grünberg välja 13. koha.

Gert
Mirt
Berit

Lühikesel distantsil üritas Rait Ärm jõuvahekorrad paika panna pikal lõputõusul, kuid Viko klubi Kevin Saal oli samuti terava jalaga ja Rait edestas finishis Kevinit kõige napimalt. Raidile tasuks lühikese distantsi absoluutvõit ja M16 klassi esikoht. Samas klassis oli sel korral 8. Rando-Marten Evendi, kes ise tunnistas hiljem, et ei olnud kõige parem päev ja veidi pikem rada oleks ilmselt kaasa toonud parema tulemuse.  M14 klassis sõitis välja kõrge teise koha Henry Grünberg. Esikohta jäi lahutama vaid 10 sekundit. Samas klassis 7. oli Richard Ader.  M12 klassis sai 5. koha Cristofer Ader.

Rait
Henry
Rando-Marten
Cristofer

 

 

 

 

 

N16 klassis tegid tublit sõitu Silvia Türkson ja Ann-Mari Servet, tasuks vastavalt 2. ja 3. koht. Nooremate tüdrukute seas N12 klassis sai Mariangela Boitšuk 5. koha.
Kõik rajal käinud lapsed ja noored väärivad kiidusõnu ja klubi poolt kindlasti ka tänusõnad nende laste tublidele vanematele. Nagu protokollidest näha on, sõitsid erinevatel distantsidel kaasa ka suurem osa lastevanemaid. Kes nüüd kellele eeskujuks on, see jääb teile kodus arutamiseks! 🙂

Mariangela
Ann-Mari
Kristiina
Marian

 

 

 

 

 

 

 

Täiskasvanute seas lühikesel distantsil tegi kiiremat sõitu Kristiina Kõll-Grünberg, kes sõitis end N30 klassis kolmandaks. Marian Punane oli N põhiklassis 5. Lühikesel distantsil käisid erinevates klassides rajal veel Mati Ärm, Toomas Ader, Reili Kaibald, Kristi Evendi ja Merle Ader.

Pikal distantsil võttis olukorrast maksimumi Liis Grünberg, kes N põhiklassis sai 3. koha. Kahele esimesele lähemale pääseda ei õnnestunud ning tugeva viimase 5 km-ga õnnestus Liisil kasvatada vahe turvaliseks vahepeal lähedale jõudnud 4. kohal sõitnud naisega.
Pika raja läbisid veel Lauri Lepalaan, Aivo Viilop, Harry Grünberg, Tarmo Tarlap, Andre Kaibald, Robert Kaibald ja Helin Toom.

Naiskondade arvestuses pääses Porter Racing poodiumile kahe tiimiga, hõivates poodiumi esimese ja kolmanda astme. Hästi tehtud ja jätkake samas vaimus!

Liis
Võitjanaiskond
Mirt ja Berit

 

 

 

 

 

 

 

Peale 3. etappi mahuvad Marimetsa Kapi koondtabelis kolme parima sekka:
Lühikesel distantsil absoluutarvestuses juhib Rait Ärm, kes on võitnud kõik etapid. Kolmandal kohal on Rando-Martin Evendi. Kahekesi koos on nad M16 klassis vastavalt 1. ja 2. Cristofer Ader on M12 klassis 2. kohal. Naiste põhiklassis on Marian Punane 3. kohal. Ann-Mari Servet ja Silvia Türkson hoiavad üldarvestuses vastavalt 2. ja 3. kohta N16 klassis. Mariangela Boitšuk on N12 türdukute seas 3.
Pikal distantsil juhib naiste arvestust kindlalt Liis Grünberg, kuid peale õnnetut kukkumist sel nädalal, jääb Liisi võistlushooaeg kahjuks pooleli.
Porter Racingu kaks naiskonda on koondtabelis 1. ja 3. kohal.

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445