Maastikurattapäev Lastele 2015 Sakus

Spordiklubi Porter Racing korraldas Saku vanal terviserajal 3. oktoobril heategevusliku spordisündmuse Maastikurattapäev Lastele. Rahvusvahelise Maastikuratta Assotsiatsiooni (International Mountain Bicycling Association – IMBA) poolt 12 aastat tagasi ellu kutsutud rahvusvaheline Maastikurattapäev Lastele (Take a Kid Mountainbiking Day e. TKMBD) on oktoobri esimesel nädalavahetusel aset leidev iga-aastane sündmus. Sündmuse eesmärk on kutsuda üles vanemaid ja spordiaktiviste viima lapsi loodusesse maastikurattaga sõitma. Maastikurattapäev Lastele ei ole võistlus vaid võimalus lahedalt rattal aega veeta. Üritusel on igal aastal üle maailma rohkem kui 10000 osalejat.

Porter Racingu korraldatud 2014 aasta Maastikurattapäev Lastele sündmus pälvis tunnustust ka IMBA  Euroopa harus, millest annab märku ka sellel sündmusel jäädvustatud pildi valimine IMBA Europe Facebooki lehe kaanepildiks.

marii
Väike rattur jooksurattal

2015 aastal Eestis korraldatud Maastikurattapäev Lastele sündmus oli selle sündmuse teine esinemine Eestis. Loodame, et järgnevatel aastatel leiab antud sündmus suuremat kandepinda ja üritusi toimub ka mujal Eestis.

Tagasi vaadates laupäeva – oli fantastiliselt lahe päev ilusas metsas, suurepärase ilma ja vahvate laste ning lastevanematega! Meil on hea meel, et ca 60-70 last leidis tee Saku vanale terviserajale. Tundub, et rada meeldis nii lastele kui noortele! Ka täiskasvanud ei põlanud ringil sõitu ära. Ringi pikkus oli 650m ja sellel oli üheksa erinevat tüüpi rattavalitsemisoskust arendavat tehnilist elementi, lisaks looduslikud elemendid. Kuulu järgi läbisid tublimad noored ringi kuni 17 korda!! Lisaks kasutasid pea kõik lapsed võimalust panna proovile enda teadmised liikluseeskirjade tundmisel. Väikeste auhindade lootuses veatul testitulemuse eest, panid visamad end selle eesmärgi nimel proovile mitmel korral.

Loodame, et põnevast sündmusest sai nii mõnigi laps ja lapsevanem lisamotivatsiooni rattaga looduses liikuda.

Täname kõiki väikeseid osalejaid ja nende kaaslaseid!

Spordiklubi Porter Racing tänab kõiki ürituse toetajaid – Maanteeamet, AS Kalev, IMBA.

Antud üritusega tõmbame joone alla ka Porter Racingu spordisündmuste kalendrile. Maastikurattapäev Lastele oli juba viies 2014 aasta heategevuslik sportlikke eluviise propageeriv sündmus lastele. Kui Teil on võimalusi meid nendes tegevustest toetada, andke meile märku!

Ürituse fotodega saab tutvuda siin.

Vaadake kindlasti ka lõbusat videomeenutust sündmusest siin.

Priit Grünberg

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445