Medalisadu Marimetsa Kappil Ruilas

10374870_858715684157529_1914674224644940680_n
24.05.2014- Marimetsa Kapp I etapp Ruilas (Foto Marimetsa Kapp FB lehelt)

Porter Racingu laste ja noorte treener Avely Riiel:

Päikesepaistelisel laupäeval startisime Porteri rattatrenni noortega Marimetsa Kappi Ruila etapile. Noored olid regatud 21,6 km sõidule, nii mõnelegi oli sellise pikkusega distants võistlemiseks esmakordne. Treeneri mure kuumuse pärast oli igati õigustatud, aga sõnad sai peale loetud ja sõit kulges õnneks ilma eriliste viperuste ja kuumarabandusdeta. Ärevus oli suur ja igaüks proovis saada juba stardis esiritta. Umbes pool rajast kihutati tolmupilve järel kruusateel, 8 km jagu oli metsavaheteed, kus sai natukenegi päikese eest varjuda ja sekka ka mõned kilomeetrid heinamaad. Raja 10. kilomeetril oli vaja ületada üsna järsk põntsak, millelt laskudes oli kohe pööre paremale, kus tuldi ka hästi toime. Esimene etapp seljataga ja järgmisel korral Märjamaal oskavad noored oma jõuvarusid juba paremini jagada. Emotsioonid olid ülevad ja eriti siis, kui tulemused välja pandi. 120 lõpetanu hulgas olid meie noored üldarvestuses kohtadel vahemikus 4.-74. Rait Ärm lõpetas 4. ajaga 0.55.06, kaotades võitjale natuke üle minuti. 24. ja 25. ületasid finišijoone Christofer Ader ja Joonas Kirs ajaga 1.04.06. 30 sekundit hiljem tüdrukute tuulest spurtinud Rando Marten Evendi. Minut hiljem lõpetas Laura Tormet 29., kellel jäi kripeldama, et 3 sekundit vahe jäi sisse ees sõitnud KOMO N14 tüdrukuga, kes lõpetas naistest esimesena. 57. Henry Grünberg ajaga 1.13.05, 50 sekundit hiljem lõpetas Rasmus Kuslap, 67. Johann Mattias Puuorg ajaga 1.15.33 ja tema järel Asser Rõuk. Minuti võrra hiljem tulid tüdrukud Kertuliis Kirs, Anette Aro, ja Ann-Mari Servet vastavalt 72.-74. kohale. Oma vanuseklassides oli põhjust rõõmustamiseks veel rohkem … .

Laura Tormet ja Ann-Mari Servet

N12- Laura Tormet  I koht ja Ann-Mari Servet III koht:
Laura: Stardis olid närvid laes nagu iga kord. Võistlus oli väga väsitav, sest oli väga palav. Suutsin ka esimesel metsalõigul külje maha panna. Üle finiši joone jõudes oli väga hea tunne, seni kuni avastasin, et jäin 3 sekki alla, et olla esimene naine.
Ann-Mari: Start läks hästi, kuid pikal kruusateel oli raske sõita kuna oli väga palav. Raja keskel sai ka märjaks pritsitud ning see andis hoogu juurde. Olin väga õnnelik, sest olin esimest korda rattasõidu pärast poodiumil.

Kertuliis Kirs

N14- Kertuliis Kirs III koht:
Kertuliis: Võistluspäeval oli väga palav. Sõit läks väga hästi, rada oli üldiselt sile kruusatee, paar tõusu ja 1 suurem laskumine. Õnneks oli ~14. kilomeetril voolik, mis jahutavat vett pritsis. Kui nägin silti “finišini 5 km”, olin nii happy, palav sõit on lõppemas. Endale suureks üllatuseks tulin kolmandaks. Selle üle oli mul väga hea meel. Usun siiralt, et Anette Aro, kes jäi neljandaks, oleks samuti väärinud kohta pjedestaalil.

Rait Ärm
Rait Ärm

M 14- Rait Ärm I koht (üldarvestuse IV):
Rait: Rada oli mõnus. Ilmaga vedas, sest ei olnud külm ega sadanud vihma. Rajal oli tunne hea. Lõpus oli natuke energiat üle nii, et oleks võinud natuke rohkem üritada sõita üldarvestuses kolmandale kohale. Lõpptulemusega jäin ise rahule, sest kes siis esimese kohaga rahul ei oleks. Tõuse oleks võinud olla kõvasti rohkem.

Avely Riiel
Avely Riiel

N- Avely Riiel (36 km) II koht:
Avely: Võistlesin selle sarja raames esmakordselt ja lugedes eelnevate aastate infot, ei osanud arvata muud kui, et tuleb üks korralik ralli. Ja täpselt nii ta läkski. Nagu ikka ei talu ma kiiret algust. Esimesed 5 km oli täielik piin. Tundus nagu ainult minul oleks raske. Sõitsin nagu hamster jooksurattal, kellele on kilekott pähe tõmmatud (loe: väntad, väntad, väntad- aga edasi ei liigu. Vahetad käike, et leida midagi sobivamat, aga seda käiku polegi. Ahmid õhku, aga seda ka pole). Kuigi kuumus on mulle alati sobinud, siis mitte esimestel kilomeetritel, peale seda läks nagu juba täitsa heaks. Kruusalõikudel hingasin suu korralikult tolmu täis, tunne nagu oleks kriiti söönud ja metsavahel oli suu koguaeg putukaid täis. Paarkümmend km. vahepeal oli täitsa mõnus. Enne lõppu tuli haamer, siis külmavärinad ja päästjaingel Harry, kes viisakalt mind lõpuni vedas. Aega kõigeks selleks kulus 1.35.44 (kaotus I naisele 40 sek, kaotus liidrile 18 min) ja 168 osaleja seast olin 70.