Meie noored taas edukad!

Augustis lõpus toimusid Jõulumäel teatekrossi Eesti meistrivõistlused (EMV), kus osalesid Porter Racingu neli võistkonda.

Porter Racing I tiim koosseisus Hugo Hendrik Orav, Marten Konga ja Egert Tammeleht saavutasid kõrge 3. koha ja tasuks EMV pronksmedalid.
Porter Racing II tiim Laur Tammin, Kristo Õruste ja Mihkel Arro tegid vägeva sõidu ja saavutasid 7. koha
Porter Racing III tiim Mirt Ärm, Hardy Grünberg ja Tarvi Tuisk võitlesid väga hea sõiduga välja 11. koha.

Kui päeva esimeses stardis suutsid noored üllatada 3. kohaga, siis teine start kujunes veelgi suuremaks üllatuseks, sest meie tütarlapsed saavutasid väga kõrge 2. koha. EMV hõbemedalid teenisid välja Mariann Koik ja Berit Grünberg. Esikohast jäi lahutama vaid 12 sekundit.

Edukad ka väljaspool Eestit

Augusti lõpus käidi ka Soomes, Lahtis, maastikurattamaratonil Finlandia-MAPEI MTB. 52 km pikal ja 900 m tõusumeetriga põhisõidu võidu pälvis Hugo Hendrik Orav. Marten Konga sai kirja 19. tulemuse.

Lühemal, 26 km ja 450 tõusumeetriga võistlusmaal finišeeris Egert Tammeleht üldarvestuses neljandal
positsioonil, kuid oma vanuseklassis andis see talle 2. koha. Kristo Õruste sai oma vanuseklassis 5. ja Hardy Grünberg 6. koha. Naiste arvestuses pälvis Mariann Koik 2. koha ning Berit Grünberg oli kolmas.

XCO finaaletapp Jõulumäel

Septembri alguses peeti Jõulumäel XCO etapp, mis oli ühtlasi Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasarja finaalvõistlus. Nii füüsiliselt kui ka tehniliselt nõudlikul Jõulumäe rajal tehti selgeks, kes on 2023. aasta hooaja kokkuvõttes parimad XCO sõitjad.
M/N10 ja M/N12 võistlejatel tuli läbida lühendatud rajal kaks ringi. Porteri järelkasvu tublidust näitasid Hans Hendrik Orav, kes tuli võitjaks M10 vanuseklassis ning Steven Sumberg, kes saavutas 2. koha M12
vanuseklassis.
N/M14 võistlejatel tuli läbida kolm veidi lühendatud põhiraja ringi. Noormeestest võidutses M14 klassis Egert Tammeleht, Kristo Õruste lõpetas 8., Tarvi Tuisk 11., Hardy Grünberg 12. ja Joosep Nöps 18. kohaga.
Kolmandas stardis, mille sõit toimus põhirajal, olid võistlustules M/N16 ratturid. N16 vanuseklassis saavutas 3. koha Mariann Koik. M16 noormeestest sõitis välja 4. koha Hugo Hendrik Orav, Mihkel Arro saagiks jäi 7. koht, Marten Kongale 9. koht.
Tubli saavutus on aga see, et 2023. aasta hooaja kokkuvõttes olid kolmes vanuseklassis parimad XCO sõitjad just Porter Racingust: