Rahvusvaheline maastikurattapäev lastele Saku Rabametsas

Rattasõit on lahe ja üksi takistus ei jää ületamata!
Rattasõit on lahe ja üksi takistus ei jää ületamata!

Spordiklubi Porter Racing korraldas Saku Terviseradadel 4. oktoobril heategevusliku spordisündmuse Maastikurattapäev Lastele. Rahvusvahelise Maastikuratta Assotsiatsiooni (International Mountain Bicycling Association) poolt 11 aastat tagasi ellu kutsutud rahvusvaheline Maastikurattapäev Lastele (Take a Kid Mountainbiking Day e. TAKMBD) on oktoobri esimesel nädalavahetusel aset leidev iga-aastane sündmus. Sündmuse eesmärk on  kutsuda üles vanemaid ja spordiaktiviste viima lapsi loodusesse maastikurattaga sõitma. Üritusel oli 2013 aastal üle maailma rohkem kui 13000 osalejat. Sakus esmakordselt toimunud üritus oli ühtlasi ka rahvusvahelise liikumisnädala MOVEWeek kalendris ja ainus vabas õhus korraldatud MOVEWeek üritus Saku vallas ja selle lähiümbruses.

Maastikurattapäev Lastele üritus ei ole võistlus ja seega valitseb sündmusel vaba ja lõbus õhkkond. Ka rada on erinev tavapärasest rattasõidust. Lastele oli Saku rabametsa ette valmistatud 1,5km pikkune ring, mille muutsid põnevaks erinevad takistused rajal. Lapsed pidid rajal olema valmis sõitma ohukoonuste vahel slaalomit, mis sundis hindama liikumiskiirust ja jälgima rattavalitsemist. Tuli ületada minitrampliin, kus kiiremad said väikese hüppe ja tagasihoidlikuma kiirusega liikujad said aimu sarnasest väga vajalikust – äärekivist alla sõitmise – olukorrast. Väikeste ratturite tasakaal pandi proovile kõõluvatel “sildadel”, mis peale sõitva ratturi raskuse jõul tasakaaluasendit muutsid ja ratturit kogu elemendi ajal kehaasendit jälgima sundisid. Nö. “Limbo” takistusel tuli osata rattal oma keha asend võimalikult madalaks viia, et sõita läbi lindi alt, mis rajal risti ees oli – metsaradadel igapäevane kasulik oskus oksade vältimisel. Viimane ja raskeim raja element nõudis ratturilt head ühe käega sõidu oskuseid ja lisaks head kordinatsiooni. Paljudel nõudis selle elemendi läbimine mitut proovimiskorda.

Väiksele ratturile on liikluseeskirjad elulise tähtsusega!
Väiksele ratturile on liikluseeskirjad elulise tähtsusega!

Oli rõõm tõdeda, et lastele selline üritus väga meeldis. Mitmed lapsed ütlesid, et läbisid raja mitu korda ja tublimad isegi 5-7 korda. See teeb kokku omajagu kilomeetreid ja mis põhiline – rõõmsaid kilomeetreid, mis andsid hea emotsiooni! Ka lastevanemad läbisid “takistusrada”, kuid eriti abiks oli vanema kohalolu sõidu järgselt, mil oli võimalus lahendada ratturitele mõeldud liiklusteste. See andis lastele ja vanematele võimaluse kontrollida ja paremdada oma teadmisi rattaga liiklemise osas.

Kindlasti täitis üritus oma eesmärgi. Kohal oli väga erinevas vanuses pea poolsada last, kes kõik olid indu täis ja veetsid Saku rabametsas mitu lõbusat tundi sõprade/vanematega koos liikudes. Loodetavalt saab sellistest üritustest laps tervisliku ja eluterve ellu suhtumise.

Spordiklubi Porter Racing tänab kõiki ürituse toetajaid – Salome auto, Maanteeamet, IMBA, Kinder ja Coca-Cola.

Antud üritus oli viimane ja ühtlasi juba viies 2014 aasta heategevuslik üritus lastele. Porter Racing panustab jätkuvalt kohalike välispordialade edendamisse ja laste liikumisharrastuste propageerimisse. Kui Teil on võimalusi meid nendes tegevustest toetada ja soovi meie järelkasvu tulevikku suunata, andke meile märku!

Ürituse fotodega saab tutvuda siin.

Priit Grünberg

Ürituse peakorraldaja

 

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445