Saku Trail Run 2014 – üritus maastikujooksugurmaanidele

STR
Põdra singli esimene ametlik kasutamine Saku Trail Run’il

Mõte korraldada Saku metsas üks maastikujooksuüritus on keerelnud klubi sees juba aastaid. Reaalseks plaaniks formuleerus see, aga alles käesoleva aasta talvel. Idee oli lihtne – pakkuda jooksjatele võimalust nautida samasid radasid, mida sõidavad ratturid Saku 100 raames. Kuupäev sai paika nädal varasemaks Saku 100 toimumisajast ja rada hõlmas juba täiesti värskeid rajaosasid, mida ratturid saavad nautida nädal hiljem.

Niisiis kogunesidki maikuu esimesel laupäeval Saku rabametsa terviseraja lähtekohta ligi poolsada maastikujooksuhuvilist. Oli mehi ja naisi, nii päris noori, kui kogenumaid liikumisharrastajaid.  8km pikkune võistlusrada kulges suures osas Saku rabametsas maastikuratturite poolt aastate jooksul sisse sõidetud radadel, mis on kohati üsna tehnilised. Põhijooksul osalejad läbisid raja kaks korda, noorte (kuni 18 eluaastaste) vanuseklassil tuli läbida üks ring.

Esimesena saabus finišisse sakukas Taavo Tinno ajaga 1:09:42,3. Saku spordiüritustel alati häid tulemusi näitav võitja ütles finišijärgselt, et vorm on hea ning rada oleks võinud olla veelgi raskem ehk kulgeda kogu ulatuses mööda kitsaid rattaradu.  Ka naiste parim oli kohalik jooksja, üldarvestuses 17. kohal lõpetanud Edit Kannel. Tema lõpuaeg oli 1:29:08,1. Kokku lõpetas põhidistantsi 32 ning 8km jooksu 10 maastikujooksusõpra.

Osalejate tagasiside kohaselt oli jooks huvitav, sest rada pakkus palju vaheldust võrreldes tavapärase jooksuvõistlusega. Üks osalejatest, seiklusspordisarja Xdream peakorraldaja ja jooksu 4. Lõpetanud Sten-Eric Uibo kommenteeris peale jooksu: „Enne võistlust võis loota, et rada kulgeb valdavalt Saku terviseradadel ja siis vahest põikab metsa singlitele, kuid tegelik pilt oli otse vastupidine. Rada kulges valdavalt singlitel ja ainult üleminekuteks ühelt singlilt teisele kasutati terviseradasid.  Oli kõvasti juurikaid, kraavide ületamisi, järske pöördeid, lühikesi järske tõusukesi jms.  Ühesõnaga kõike seda, millega maratoniks treenides kokku ei ole puutunud. Kokkuvõtvalt väga äge rada ja ladus korraldus! „

Kohtume taas Saku Trail Run jooksul kevadel 2015!

Lisainfo: http://www.porterracing.ee/trailrun/

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445