Saku Trail Run toimus 3. korda

Saku Trail Run on oma 3, toimumiskorraga muutunud juba jooksuürituseks, mida vähemalt Põhja-Eesti jooksuringkonnas teatakse. Lõpetajate arv on 3 aastaga kasvanud 42 lõpetajalt 75-le, kuid selge on see, et tõsine maastikurada kõiki asfaldil harjutajaid metsa ei tõmba. Kogenud orienteerujatele pakub meie jooks vast lihtsamat jooksulusti, samas kui kiired asfaldihundid peavad oma samme tähelepanelikumalt jälgima. Mitmed huvilised jäid kahjuks sel korral meie jooksust eemale seoses samal päeval toimunud Tartu jooksumaratoniga, kuid maikuu on nagu ta on – kõige tihedam kuu kohalikus jooksukalendris. Metsa alustaimestik kasvab kevadel väga kiiresti ja kahjuks järgnevatele kuudele me oma jooksu tõsya ei saa, sest niitmistöö raja puhastamiseks käiks kohati tõenäoliselt üle jõu.

Hetk enne starti.

Üsna huvitav seis tekkis kui registreerijate seas olid sellised nimed nagu Silver Eensaar, kolmekordne rogaini maailmameister ja Eesti 24h jooksu rekordi omanik, tipptasemel seiklussportlane ja paljudel põnevatel mägijooksudel osalenud mees, kahekordne Eesti meister orienteerumises. Orienteerujate ridu täiendas Alar Abram – viiekordne Eesti meister orienteerumises ja hõbemedali mees 2015 a rogaini MM-ilt. Jooksjate lippu hoidsid ülevalt Indrek Ilumäe, kelle maratoni isiklik rekord on 2:43 ja Mairo Mändla, kes on maitsnud võidurõõmu mitmetel jooksuüritustel.
Esimeselt 8 km ringilt jõudsid ennem kohale siiski jooksjad ja teisele ringile suundusid Mairo Mändla ja Indrek Ilumäe koos. Üsna teise ringi alguses pani Mairo Mändla oma maastikujooksu kogemused siiski maksma ja jõudis finišisse veidi rohkem kui minut enne Indrek Ilumäed. Alar Abram suutis end esimese ringi 5. kohalt tõsta lõpuks 3. kohale.

Mairo Mändla lendab finišisse.

Indrek Ilumäe: “Ma valetaksin, kui ütleksin, et ei läinud täna starti vōidu plaaniga. Kōik oligi tegelikult vinks vonks. Energiat jagus, palavus ei olnud väga hull. Ilmselt oli lihtsalt rada minu jaoks veidike liiast. Olen Lihtsalt sileda asfalti peal ära hellitatud. Teine koht ei ole muidugi üldse paha. Andis harjutamise isu kōvasti juurde.” (ref. https://www.facebook.com/MinuTeeJooksumaailma/?fref=ts)
Mairo Mändla: “Pärast viit kilomeetrit jooksin ühest teeotsast mööda, tagasi rajale jõudes sattusin Indreku taha. Tagantjärele mõeldes oli see hea, kuna järgnevad kolm kilomeetrit sain vabamalt hingata ning leidsin uue rütmi.” (ref. http://www.jooksja.ee/saku-maastikujooksul-voidutses-mairo-mandla/)
Naiste 16 km distantsil oli teistest ülekaalukalt parim eelmise aasta teise koha omanik Liliana Torn, kes on näidanud häid tulemusi ka teistel jooksudel. Liliana parandas oma eelmise aasta aega üle 5 minuti ja edestas finišis teisel kohal jooksvat sakukat Eve Kitvelit üle 10 minuti. Kolmanda naisena jõudis finišisse Marju Villak, kes on tuntud nimi nimi nii pikamaajooksjate kui ka rogainijate seas. Loe ka Marju Villaku blogipostitust Saku Trail Run-st.

Liliana Torn – naiste 16 km võitja.

Meeste lühemal, 8 km distantsil üritas kindlasti võitu napsata Rain Seepõld, 2015 a Haapsalu maratoni võitja ja 2015 a Saku Trail Runi 3. koha mees. Rainile pakkus kõva konkurentsi eelmise aasta sama distantsi võitja Rauno Tiits, kes sel aastal tasku pistnud esikohad nii Tallinna Teletorni kui ka Radissoni trepijooksudel. Rauno trepijooksudel kogutud plahvatuslik kiirus mängis talle trumbid kätte ka Saku rajal ning finišis edestas ta Raini 16 sekundiga. Kolmandale kohale jooksis end Sparta jooksugrupi esindaja Aleksander Kuleshov: ” Üle kraavide hüpata ja küngaste vahel kiiresti liikuda on hoopis midagi muud kui joosta maanteel.”
Naiste 8 km distantsi läbis kõige kiiremini eelmise aasta 16 km distantsi võitja Merlyn Lükk, kes on teinud mitmeid edukaid jookse ka muudel jooksuvõistlustel. 2. ja 3. koha said vastavalt Triin Peterson ja Triin Soha.
Kui noormeeste ja neidude 8 km arvestuses on osavõtt tavaliselt napp ja poodiumikohad saavad vaevalt täidetud, siis sel aastal oli näha juba väikest edasiminekut ja seda on rõõm näha.
Noormeeste esimesed kolm olid Kert Kask, Mathias Villemsoo ja Patrick Nellis. Neidude kiireimad olid Stella Reinumägi, Mariangela Boitšuk ja Carolin Tammsoo.

Jooksu tulemused.

Pildid rajalt ja finishist.

Pildid stardist ja viimaselt kilomeetrilt.

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445