Timberston Märjamaa IV rattamaraton

mariangela
Mariangela Boitsuk
Rait Ärm esikohal

Porter Racing tegi head sõitu nii lühikesel kui ka pikal distantsil. Lühikesel 23km distantsil tuli üldarvestuse teiseks ja oma M14 vanuseklassi esimeseks Rait Ärm. Sama vanuseklassi kolmanda koha sõitis välja Rando Martne Evendi, kellele mõne sekundiga järgnes Rain-Erik Peterson (M14 4. koht). Naiste üldarvestuse neljandana ja N12 vanuseklassi esimese kohaga naases rajalt Laura Tormet. Teise koha samas vanuseklassis võitles endale välja Ann-Mari Servet. N14 klassi teise koha saavutas Anette Aro. Tubli neljanda koha samas klassis sai Kertuliis Kirs. Lühikesel distantsil osalesid ja tegid head sõitu veel Christofer Ader (M12, 6. koht), Henry Grünberg (M12, 8. koht), Joonas Kirs (M12, 9. koht), Rasmus Kuslap (M12, 9. koht), Asser Rõuk (M12, 23. koht), Johann Mattias Puuorg (M12, 24. koht).
Pika distantsi kõrgeimale poodiumi astmele korraliku eduga teise koha ees tõusis naiste klassis Avely. Mehed olid pikal distantsil esindatud Harry isikus (37. koht).
Lastesõidul hoidis klubi lippu üleval Mariangela Boitsuk.

Mariangela: Mul õnnestus startida esireast ja sealt sain minema tunduvalt paremini kui tavaliselt. Rada oli väga lihtne. 2 km rajal olin lõpus täitsa väsinud. Kuna ergutajaid oli raja ääres palju, kogusin jõudu ja sõitsin nii kiiresti kui sain, lõpuni. Kui eelmisel võistlusel olin 19. , siis seekord suutsin juba 5 kohta kiiremini sõita ja lõpetasin 14.ndana. Järgmisel võistlusel proovin saada 9. või 10.

Laura ja Ann-Mari kõrgetel kohtadel

Laura: Stardis oli järjekordselt pinge laes. Magasin stardi suhteliselt maha, kuid sellest hoolimata suutsin kõigile järgi võtta. Rajal oli väga kõva tuul ja sellega sõita oli üpris raske. Finišisse jõudes olin omadega suhteliselt läbi kuid jäin oma sõiduga enam-vähem rahule.

Ann-Mari: Start läks edukalt. Rada oli lihtsam,  kui eelmine kord. Vähem tõuse, rohkem kruusateed. Terve raja sõitsin läbi koos tiimi kaaslase Anette Aro`ga. Kui lõpuni oli 1km avastasin,  et esiratas oli täiesti lahti ning oleks võinud iga kell alt ära tulla. Lõpus turgutasid mind teised tiimikaaslased ning kui sain tead,  et tegin ära ühele oma konkurendile, olin üllatunud kuid siiski õnnelik.

Rait: Lühikese distantsi liidrile M16 Kalevi Jalgrattakooli noormehele Bert Palts`le kaotasin 13 sekundit, kuna oli liiga lihtne rada.

Avely :  Nippa nappa jõudsin erinevate viperuste kiuste startigi. Nii hästi ei läinud, et soojendust oleks jõudnud teha. Selles mõttes oli jällegi teistmoodi, jäi ära tavapärane stardikoridoris närveldamine 140 sls-iga, selleks lihtsalt polnud aega. Kuskilt jäid veel kõrvu ka rajameistri hoiatused löökaukudest ja poristest, libedatest lõikudes, vett täis rööbastest jms.  Õnneks alustati rahulikult metsaradadel, kus ilusti viisakalt saime järjekorras seista iga kivi, põntsaku ja liivasema koha peal. See sobiski soojenduseks ideaalselt. Ja siis tuligi see mitteoodatud kruusalõik, kus oleks võinud tulistada…aga  no kuidagi ei suutnud isegi tuules püsida. Põlved hakkasid valutama. Seda polegi veel sel aastal juhtunud. Lõputu kruus ja peas keerlemas mõtted eraldistardi lenksust ja Marimetsa Kappi maastikuratta sarja ümber nimetamisest Marimetsa temposõiduks . Tuleks juba mets! Mets oli muusika minu kõrvadele, isegi põlvevalu kadus. Nüüd hakkas paistma esimese ringi  lõputõus, minu lemmmmmiiik. Siiski pidin pettuma, kuna rada oli üle viidud mäe kõige laugemalt servalt ja see polnud üldse nii huvitav. Naistest teisena lõpetanud Gerda Algre oli teisele ringile minnes minust vaid mõnekümne meetri kaugusel. Selleks ajaks oli jalg soe, enesetunne hea ja lõpuks sain oma sõitu teha. Ka kruusal sai nüüd juba täitsa arvestatav tempo Harry tuules üles võetud. Korralik küljetuul, vastutuul suutis nii mõnegi vedaja ära küpsetada. Veel mõned kilomeetrid metsa otsa ja tehtud! Mõõnuuus, mõnuus, mõnuuus…:) Seekord oli raja ääres nii palju poolehoidjaid, et vähem kui 1. koht poleks tulnud kõne allagi. Proovin olla ka edaspidi sama eeskujulik.

Fotod: Liina Kasela, Avely

Fotodgaleriide viited: Liina Kasela, Jaans