Traditsioonide kütkeis- DNB Vana-aasta jooks

Kõik koos- Merle, Paavo, Juss, Sirli, Marti, Anneliise, Kärt

Mäletame veel hästi aasta tagust paksu lumevaipa ja krõbedat külma. Sel korral olime õnnistatud mõnusa jooksuilmaga ning Porter Racingu liikmed osalesid rõõmuga igaaastasel heategevuslikul DNB Vana-aasta jooksul. Tähtis ei olnud võit, vaid osavõtt kuigi eks igaüks meist oli endale seadnud mingi eesmärgi ning ajaloo huvides olgu tulemused kirja pandud:

8,4 km distants:
Marti
– 41:03
Paavo– 43:13
Sirli– 43:33
Kärt– 45:48
Juss– 52:56
Merle– 52:56
Anneliise– 61:01

Juss:
Jõulukuu on traditsiooniliselt väga kiire oma lugematute üritustega. Väga hea, et üks neist on traditsiooniline heategevusjooks, kus nii mitmelgi korral olen ise startinud.
Jooksuhommikul püüdsin ärgata nii hilja kui võimalik, et eelmise õhtu firma jõulupeost välja puhata. Lapsed andsid muidugi endast parima, et rahulikult ja pikalt magada ei saaks. Seda arvesse võttes on organiseerijate planeeritud start kell 13.00 igati sobiv otsus. Lisaks oli minu plaan kohe algusest peale distants rahulikus tempos läbida. Seega sättisin end koos prouaga startijate rivis pisut tahapoole. Joosta oli väga mõnus, tagapool oli hea rahulik- ei mingit trügimist J. Ja nii me vaikselt ja ühtlase tempoga selle distantsi läbisimegi. Meeldiv üllatus oli TP’s pakutud soe jook, seda ei osanud oodata ning andis mõnusa soojatunde.
Selleks aastaks on startidega kõik, uued stardid juba uuel aastal. Head uut spordiaastat kõigile!

Anneliise:
Keset kõige tihedamat jõulupidude hooaega ja glöginautimist hakkas ühel hetkel kalender meeldetuletusi andma, et jooksubotad tuleb läikima lüüa ja pulsikell kapi äärele valmis seada. No ja nii vaevu pidudest väljapuhanuna leidsin end üks hetk stardijoone järjekorras. Endomondo valmis, hea playlist spotifyis ka ja oligi start. Päris alustajana joondusin rahulikult teistelt tee pealt eest ja valmistusin lihtsalt jooksu nautima. Kuid ega paljukeseks seda ei olnud – no kuidas ma tee ääres tasapisi poole võhmaga sörgin, kui kõigil möödujail rõõmus tuhin sees  ja võistluspulss kõrvus kohisemas. Tuli kiirust lisada ja oligi lõpuks sama tunne olenemata sellest, et minu jaoks käis võistlus pigem eelviimasele kohale,  aga algus seegi. Lisaks sattusin endast nii natu-natuke kiirema jooksjapaari selja taha ja nii läks kilomeeter kilomeetri järel pidevalt kerge motivatsiooniga mitte maha jääda. Siiski jäi aega ka veidi ümbrust jõulukaunistustes maju imetleda ja vaikselt mõttes enda jõuluplaane teha. Ja nii finishis olles olin oma ajaga päris rahul.

Kärt: 
Tulin starti otse Sparta igalaupäevasest 1,5-tunnisest spinnitrennist ja võin lausuda kuldsed sõnad: “Täna ei pidanudki vormis olema ning hetkel on käimas raske treeningperiood”. Tegelikult oli ka nii…spinnis armu ei anta ja joosta polnud lihtne, aga nautisin mõnusat ilma ja seltskonda ning head teha on hea. Seda üllatavam oli lõpuaeg ja keskmine kiirus, sest enda meelest liikusin väga aeglaselt. Kas järgmine või ülejärgmine aasta plaanin joosta sealsamas ka maratoni. Uued jooksud uuel aastal!

 

Kokku lõpetas 8,4 km distantsi 213 ja maratoni lausa 131 jooksusõpra. Tulemused stamina.ee lehel. Täname korraldajaid!

Porter Racing soovib kõigile ilusat Vana-aasta lõppu ja sportlikku uut aastat!

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445