Saku Trail Run, klassikaline maastikujooks kõige otsesemas tähenduses, on jooksuüritus neile, kel meeldib joosta loomulikus keskkonnas, mis on inimestele omane juba aastatuhandeid. See keskkond on mets. Mets pakub väljakutset ja nõuab füüsilist valmisolekut, osavust ning seiklejahinge.

Kui sa ei ole jäägitult pühendunud kergliiklusteedele ja asfalteeritud tänavatele ning valid enamasti jooksmiseks rohelisema ümbruse ja pehmema pinnase, ei karda juurikaid ja nõudlikumat profiili –  pane ennast kindlasti kirja, see üritus on täpselt sinu jaoks. Kes ei ole senini jõudnud metsa jooksma, tulge teiegi, sest miski ei löö üle kevadise linnulaulu saatel tärkavat ja juba kohati suvist hingust pakkuvat Saku metsa ja raba.

Radadel, mille on aastate jooksul sisse sõitnud maastikuratturid, on meile märgistatud umbes 16 km ring. Saku mets pakub vaheldust – kuiva ja krõbisevat männimetsa, rabaümbruse niisket kaasikut, pimedat ja varjulist kuusikut, madalat rabamännikut ja lõputult kuivenduskraave koos purretega. Uskuge, ringi lõppedes on teil kahju, et see juba läbi sai ning võib-olla te leiate end mõne aja pärast taas nendel radadel treenimas. Pikad valged suveõhtud on ju alles ees ja Saku mets on nagu kaleidoskoop, mis muutub ajaratta pöördudes.

Spordiklubi Porter Racing on alati olnud metsas toimuvate spordiürituste korraldaja ja propageerija. Saku Trail Run on meie uusim pingutus selles vallas ja meie panus populariseerimaks Eestis maastikujooksu ehk trailrunningut – hetkel maailmas enim populaarsust võitvat  jooksuala.

Saku Trail Run põhidistantsiks on orienteeruvalt ~16 km. Teiseks distantsiks on ~8 km, mida joostakse samuti ühel ringil.

Kui soovite toetada Saku Trail Runi ürituse toimumist, andke meile sellest teada!

Tutvu juhendiga siin.

egistreerima_150

 

 

Tutvu rajaga!

Kui osaleda ei õnnestunud, siis alati on võimalik 2014 aasta rada proovida ka hiljem. Siin on viited raja GPS jälgedele.

Movescount_logo         gpsies-logo

Sotsiaalmeedialehekülg koos pildigaleriiga üritusest.

facebook-logo-150x150