Ülevaade 2021 hooajast

Rattahooaeg veereb lõpu poole ja taas on aeg teha väiksed kokkuvõtted meie klubi ratturite saavutustest.

Porter Racingu maastikuratturitel on olnud väga võistluste rohke hooaeg, mis on olnud täis positiivseid emotsioone, rõõmu, pisaraid, ägedaid finishikiirendusi, viimase sentimeetrini võitlusi koha pärast ja loomulikult ka  tehnika kirumist. Ikka kõike, mis kuulub rattaspordi juurde on saanud meie ratturid ja fännid kogeda.

Esimene võistlussari, kus meie noored osalesid ja  medaleid koju tõid oli Team Rattapood Cup, mis koosnes tänavu 3 etapist ja üldkokkuvõttes läksid arvesse kõik 3 etappi (Maardu, Pirita, Viimsi).

M8/N10 Johanna Linnas 2 koht

Maist septembrini toimus kuueetapiline Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasari (XCO).

Meesjuunioride üldvõidu teenis Johann Mattias Puuorg ja Henry Grünbergi oli 3.

Kuni 12-aastaseid poisse oli hooaja jooksul stardis kokku 33. Nende seas teenis üldvõidu Egert Tammeleht ja teise koha saavutas Kristo Õruste.

Vanuseklassis M-10 pälvis ülekaaluka üldvõidu Steven Sumberg. N-10 klassis jõudi esikolmikusse 3. kohaga Johanna Linnas.

Vanuseklassis M14 üldarvestuse kohti jagati kuni viimaste sentimeetriteni. Viimase etapi põnevas finishiheitluses tuli 4. kohaga leppida Hugo Hendrik Oraval.

M14  üldarvestuses Hugo Hendrik Orav 4. koht, Marten Konga 6. koht, Oliver Linnas 10. koht ja N14 klassis Mariann Koik 4. koht.

Juunis sai hooaja avapaugu ka Bosch Eesti maastikurattasari, mis koosnes sel aastal 7 etapist. Igal maratonil toimuvad põhisõit, poolmaraton ning lastesõidud. Porter Racingu esindajaid jagus igale distantsile. Klubi noored kogusid kilomeetreid ja kogemusi poolmaratoni 21 km distantsil.

Sarja poolmaratoni üldarvestuses tõid medaleid meie klubile:

M12 vanuseklassis Egert Tammeleht 1. koht ja Kristo Õruste 2. koht.

M14 vanuseklassis Hugo Hendrik Orav 1. koht. Tehnilistele viperustele vaatamata sõitsid klubi noored sarja üldarvestuses välja korralikud kohad: Laur Tammin 7. koht, Marten Konga 8. koht, Gregor Vain 9. koht ja Mariann Koik N14 vanuseklassis 6. koht.

Eesti meistrid teatekrossis selgitati välja 11. septembril Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Suurepärased ilma- ja rajaolud tõid kohale 47 võistkonda üle Eesti.

Noorte võistkonda kuulub 3 sportlast igast grupist üks: M14 / M16 / MJ. Iga võistkonna liige läbib 1 x 1 ringi (3,8km)

Meie klubi esindas 2 noorte võistkonda:

Porter Racing I Hugo Hendrik Orav, Gerd Lauri Eerme, Johann Mattias Puuorg

Porter Racing II Marten Konga, Laur Tammin, Sten.Marten Kaselaan

Tütarlaste võistkonda kuulub kaks tütarlast erinevast vanuseklassist N14 kuni NJ klassidest ja samuti sõitis iga võistkonna liige läbi 1 x 1 ringi (3,8km).

Meie klubi esindas 1 tütarlaste võistkond: Mariann Koik ja Meribell Allik

EMV kogemus oli paljudele esmakordne ja väljakutse korralik aga ega ilma eesmärgita ju starti ei minda. Väike siht oli ikka ju seatud: soov oli üle sõita eelmise aasta teatevõistluse 7. koht.

Ja tehtud see ka sai!  EMV Teatekrossis noorte vanuseklassis saavutas Porter Racing I võistkond: Hugo Hendrik Orav, Gerd Lauri Eerme, Johann Mattias Puuorg kõrge 5. koha ajaga 29:55.  4 koht ei jäänud kaugele, kõigest 13 sekundit (29:42). Võideti ajaga 28:05, 2 koht 28:40, 3 koht 28:59. Porter Racing II võistkond lõpetas ajaga 32:47 ja võitles välja 13 koha.

Meie vaprad Porter Racing tüdrukud lõpetasid ajaga 25:10 ja 6 koht.

Fotod: Jekaterina Broniševskaja