Veebruar – küünla ja laulupeo kuu!

On alanud harrastustulemussportlaste (no on alles sõnamassiiv..) ja ka maratonispetside tähtsaim nädal Eestis toimuvate suusamaratonide plaanis. Pühapäeval selgub, kas kõik see higi, mida valasid suusatajad metsaradadel ja pisarad, mis langesid laste märgadele põskedele isa/ema kodus puudumise tõttu on ka asja ette läinud. Usinalt arvutatakse treeningute tunde ja läbitud kilomeetreid ning lähenev tõehetk viib tõenäoliselt nii mõnegi suusahuvilise maratonipalavikus poodi, kust erutusvärinal parima tulemuse nimel plastikkaardi abiga uus ja parem varustuse osa soetatakse. Ikka parema tulemuse nimel. Hoolimata sellest, et kõikjal teeäärtes on reklaamplakatid kirjadega „Maraton on nauding!“ kardavad paljud seda päeva nagu tuld ja otsivad tuge kaassuusatajatelt, kes loodetavalt kiidavad sõbra suusavormi ja kuldset tehnikat ning meenutavad varasemaid häid tulemusi. Ent eksamiärevus ei taha lahtuda. EMHI, Foreca, Yr.no ja teised ilmaprognooside lehed suplevad klikkide meres, sest iga ilmnev ilmamuutus nädalavahetuse prognoosis viib suusasõbra taas suusakaupmeeste määrdesoovituste juurde, kust otsitakse kinnitust soetatud määrdekomplekti vastavusele prognoositud ilmale. Nõrgema närvikavaga inimesed on loobunud määrdega mehkeldamisest sootuks ja loovutavad suusad asjatundjate hoolde, keskendudes hoopis heale ninaesisele maratoninädalal.  Ja nii need päevad mööduvad kuniks pühapäeval on kõik see möödas ja järgneval nädalal jäävad alles nii kullakallid suusad umbsesse suusakotti koridori nurgas samal ajal kui nende omanik diivanil mõnusat äraolemist naudib. Terviseradadel on siis viivuks maad võtnud vaikus..

Liis ja Maret Harjumaa meistrivõistlustel

Seoses vajaliku hingelise tasakaalu saavutamise vajadusega ülaltoodud ürituseks, otsustas suur hulk klubi liikmeid suusaninad klassikasoonde lükata Alutaguse maratonil. Osalesid Asko, Harry, Kristiina, Marti, Meelis. Rasked ilmastikutingimused null kraadise ilma ja värske lume näol vedasid suunurgad alla ja lõid määrdeplaanid sassi paljudel. Alutaguselt naasesid paljud, sh. ka osad meie klubi liikmed räsitud ülakeha ja määritud määrdeeksperdi nimega. Aga nagu öeldakse – raske õppusel – kerge lahingus! Ja lahing seisab alles ees.

Võitja – Juursalu, Timo – 01:57:41

Koht 70 –  Asko Nurm – 02:11:28

Koht 238 – Harry Grünberg – 02:31:00

Koht 531 – Lung marti – 02:57:51

Koht 769 – Meelis Koik – 03:25:31

Koht 865 (Naiste klassis 39 koht)  Kristiina Kõll-Grünberg  – 03:45:07

 

Suurtele sõitudele mitte orienteeritud ja kergemat läbisaamist pooldav kamp klubiliikmeid olid end üles andnud Kõrvemaal toimuvatele Harjumaa meistrivõistlustele suusatamises, põhjendades endale sellel üritusel osalemist kui kodukoha esindamist või midagi säärast. Menüüs olid kiire 5km sutsakas vabastiilis. Nautides nostalgilise hõnguga ürituse meeleolu, tõmbasid numbrivestid selga Liis, Maret, Erik, Paavo ja Priit. Kindlasti pani nõudlik lühike distants kõiki osalejaid mõistma, et aju poolt kehale edastatavad käsud liigutuste kiiruse osas on jäsemetele ja lihastele nagu hane selga vesi.

Erik ja Priit auväärt diplomitega :)
Erik ja Priit auväärt diplomitega 🙂

Hoolimata kangele liikumisele ja noorvõistlejate emotsionaalselt purustavatele möödumistele rajal õnnestus Erikul ja Priidul välja teenida seenioride (ei taha veel öelda veteranide..) klassis teine ja kolmas koht. Kuna tulemused ei ole veel avalikustatud või on ajavõtu meetodit arvestades kleebitud kuskile seinale, mille asukoht pole meile teada, on veel teadmata kas keegi üldse poodiumilt välja jäi ja kuidas läks Paavol, Liisil ja Maretil oma klassis. Jääme tulemuste avalikustamise aadressi ootama olgu see siis WWW või teadetetahvli asukoha kujul.

Libedat suuska ja pidavat suuska!

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445