X Jõelähtme maraton

Klubi eestvedaja Priit ütles Jõelähtme rattamaratoni kohta tabavalt: “JRM on ainult 3 tähte. Aga iga tähe taga on tubli raamatu jagu emotsioone, üleelamisi, naudinguid, piinasid, edu jpm.”.

Korraldajaklubi Pealiku “Pealik” Kaisa Välk arendas seda mõttekäiku edasi: “Korrutan need 3 tähetäit emotsioonraamatut 10ga ja saan päris ägeda eepose!”. Lühikesed laused, aga suure sisuga.

Rota Mobilise Tarmo võtab tabavalt kokku ja Porter Racing paneb pitseri alla JRM staatusele kalendris: “JRM on võistlus, millelt puudun kas raske haiguse või surma korral”.

DSC_8730
X JRM start

Siguldas ehk hellitavalt ka Vidzeme Šveitsiks kutsutud aladel sõideti nädal varem eestlastele edukalt lõppenud Euroopa meistrivõistlused maastikuratta maratonis. Kui selline sõit peaks toimuma Eestis, siis esimesel võimalusel kindlasti JRM-i radadel!

Sõidujärgsetest kommentaaridest võib kokku võtta ühe üldise tabava noodi – selline tunne, nagu ei sõidaksi Eestis! Uskumatu aga tõsi, need rajad on meil vaid pooletunnise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast!

Klubile kümnendast Jõelähtme maratonist säravamad sõidud 92km distantsilt Helin Toom 3. koht ja poolmaratonilt Liis Grünberg 1. koht. Christofer Ader ja Richard Ader vastavalt omas klassis 2. ja 3. koht.

Anname õnnitlussõnade saatel sõna Helinile, kes pikalt 92. kilomeetriselt distantsilt pronksiga naasis ja oma nädalalõpu kokku võtab.

Minu maraton-nädalavahetusse mahtus siis 2 pikka sõitu: laupäeval JRM 92 km ja pühapäeval Marimetsa pikk 42 km.

Laupäeva hommikul ärgates oli peas küsimus: Kas päriselt ikka tahan minna täna starti? Tuul tahtis maja ära viia ja Yr.no oli vihma lubamisega helde, kuidas ma niimoodi metsas chillin? Külm hakkab ju! Mis iganes põhjused otsustamisel suuremat kaalu omasid, aga lõpuks leidsin ikka ennast 5 minutit enne starti stardikoridoris lõdisemas. Oligi külm … korraks. Peale stardipauku hakkas tunduma, et ilmal pole tegelikult viga midagi. Veel ei sadanud ja metsa all tuult nii palju ei tunne.

Esimene pool sõidust oli päris tore, rada oli suht kiire ja veeres hästi, kukkumisi ei olnud ja mul õnnestus mõndadest lühikese maa sõitjatest isegi mööda saada sinkude peal … kogu aeg oli keegi kuskil ees või taga näha – nagu päris võistlus! Sõitsin rahumeeli oma sõitu, teadmisega, et esimesed 4 naist on juba kaugel eest ära. Sain jälle aru, et mu ratas on ikka päris raske – liivased järsud tõusud võtsid, seda käekõrval lükates, päris võhmale.

Helin Toom – X JRM kolmas naine!

Aga Jägala joast läbisõit oli ka väga lahe ja uutmoodi kogemus … ainult jalad said märjaks. Nii umbes 3 tunni ja 15 minuti pärast olin stardialas tagasi, sõin TP’s kooki ja mõtlesin, et äkki keeraks sinna finishisirgele ära ja jätaks selle teise poole rajast praegu puutumata, sest natuke oli juba nagu sõidetud ka ja vaikselt kiskus vihmale. Õige pea sai selgeks, et see ei lähe mitte … auto võti on ju Marti käes ja ta on juba kuskil kaugel … ja tegelikult tahaks mingi tulemuse ka ikka kirja saada, seega sõitsin vihma trotsides edasi.

Õige pea peale stardiala TP’d õnnestus mul ühe laskumise peal väiksest järsakust alla kukkuda – õnneks väga haiget ei saanud, suurem mure oli ratta rajale tagasi saamine, see oli okste ja puude vahel kinni ja endiselt sigaraske. Igatahes sain aru, et natuke on väsimus kallal ja tuleb edaspidi ettevaatlikum olla. Olingi … kuni neljanda TP-ni, kus sai koolat ja grillvorsti. Siis aga üks härra hõikas mulle kaugelt, et ma olen teine naine. Ma muidugi küsisin, et kas tagant poolt? Aga nagu hiljem välja tuli, jäi neil lihtsalt üks naine lugemata, sest Mammu pani TP-st peatumata mööda, samal ajal, kui hetke liider grillvorste nosis. Igatahes oli see uudis väga ootamatu ja pani liikvele. Hakkasin mõtlema, et tõesti ei näinud stardis eeldatavaid tugevamaid – Kadri Kangurit ega Iiris Õunamaad. Nii pingutasin lootuses, et äkki õnnestub esimese kahe autasustamise ooteaega vähendada. Paari laskumise peal õnnestus küll veel kukkuda, aga jõudsin tervelt finišisse ja ratas pidas ka kenasti vastu (tee ääres oli neid ratta- ja kummilappijaid ikka päris palju).

Christofer ja Richard – 2. ja 3. koht vanuseklassis!

Igatahes võistlesin kõvasti kolmanda koha eest, sõitsin endast eelmise aastaga võrreldes ikka sada korda mööda ja minu õnneks kiireid naisi sel korral rohkem polnud. Karikas on igatahes aus ja leidis kodus väärilise koha elutoas ahju peal.

Pühapäeval oli ärgates peas aga jälle sama küsimus – minna või mitte minna? Hommikul sain trepist ilusti alla ja ilm paistis ilus, otsustasin ikkagi minna – saagu mis saab, läbi ikka sõidan. Aga reaalsus oli see, et ma olin oma jaksu ikka täies mahus Jõelähtmele jätnud ja seal Märjamaal surin esimesest kilomeetrist alates. Õnneks viitsis Marti minuga kaasa hängida ja motiveeris need kaks ringi ära sõitma, muidu vist oleksin ühega piirdunud. Ja millegipärast vaadati mind sõidu lõpus küsiva näoga, kui ma mingist imevast ja pehmest rajast rääkisin. Tegin sellest järelduse, et asi vist ei olnud rajas … Aga ilm oli ilus ja päev oli taas täiesti korda läinud.

Liis

Jõelähtme poolmaratonilt 50 kilomeetri sõidul I koht ajaga 3:02, 21-minutilise edumaaga järgneva naise ees ja 1/3 peal üldarvestuses. Tunne oli kõhklev, sõitisn täitsa oma sõitu, veits oli liiga palav. K750 singel oli (ca 20 km-il) nii nauditav, et korra mõtlesin, et järsku sõidaks hoopis kõik 90 km ära … õnneks see tunne rauges juba sama singli lõpuks 🙂 ja kustus täiesti paar km enne poole distantsi finishit kui tuli Jägala joast läbi sõita ja jalad läbimärjaks said ning ka vihma tõenäosus 98%-le keeras. Lõppkokkuvõttes ikka mega lahe sõit! Tänud singlikud!

Liis – poolmaratoni kiireim naine!

Priit

JRM on ainult 3 tähte. Aga iga tähe taga on tubli raamatu jagu emotsioone, üleelamisi, naudinguid, piinasid, edu jpm. Võistelda täna keha ei lubanud, kulgesin omas tempos, nautisin. Kiitsin TP-de vabatahtlikke, reguleerijaid, grillvorste, ilma, radasid ja minu enneolematut õnne, et mul on võimalik nii krdi suurepärasel üritusel osaleda. JRM on Eesti PARIM maastikurattamaraton. PUNKT.

Ja lõpetuseks veel otsesed tänud kogu Jõelähtme singel klubile selle vägeva Jõelähtme X rattamaratoni korraldamise eest!

Lihtsalt Priit

Tulemused:

100 (3) Helin Toom 06:21:00.3

17 Asko Nurm 04:44:52.3

22 Priit Grünberg 04:53:15.9

37 Erik Tammsoo 05:14:09.9

40 Marti Lung 05:14:56.2

50 Aivo Viilop 05:24:50.7

Poolmaraton:

20 (1) Liis Grünberg 03:02:38.1

10 Andrus Konga 02:37:31.1

Noortesõit:

3 Christofer Ader 00:31:03.6

4 Richard Ader 00:32:28.6

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445