Sakus tähistati rahvusvahelist lumepäeva – FIS World Snow Day

Vaprad vabatahtlikud ja kirglikud suusasõbrad!
Lapsed lumel = tervemad lapsed

Pühapäeval, 19. jaanuaril 2014 tähistati Saku valgustatud suusarajal rahvusvahelist lumepäeva – World Snow Day.  Lumepäev on jätkuetapp FIS-i “Toome lapsed lumele!” (Bring Children to the Snow ) kampaaniale, mis sai alguse SnowKidz programmi raames 2009. aastal. Lisainfot ürituse tausta kohta leiab World-Snow-Day kodulehelt

Veel keskpäevalgi, kui Saku valgustatud suusaraja suusastaadionile seadsid rattaklubi Porter Racingu ja Saku Suusaklubi ühendjõud üles suusapuki ning kütsid kuumaks grilli, näitas termomeeter -12*C. Vaatamata külmale oli ilm suurepärane, tuuletu ja päiksepaisteline. Autoparkla täitus kiiresti autodega, kohale tuldi ka jalgsi. Tulijaid oli nii suuri, kui päris väikesi. Nii palju suusahuvilisi ühe korraga ei ole Saku suusarada veel võõrustanud. Keegi polnud kutsutud, aga kõik olid oodatud.

Pakasest ja päiksepaistest punaseks tõmbunud põskedega suusatajatele pakuti kuuma teed ja grillvorsti, maitse järgi võis lisada sinepit. Suusapukile seati selili klassikasuusad, millel pidamist nappis ning suusa kõhule hõõruti laiali värske kiht määret. Küllap oli abi, sest järgmisel ringil möödudes jagati kiitus. Sõna levis ja määrdepurk kulus.

Saku suusavaim ja instruktor Paavo määrdetöödel

Mis teil siin toimub? Täna on rahvusvaheline lumepäev! On teil siin võistlus või? Ei, soovime teile head lumepäeva, täna on World Snow Day. Aaa, õige, ma kuulsin seda kuskilt küll jah. Ja nii kordi ja kordi. Inimestele idee meeldis ja kiideti sellist tähistamist. Võtke heaks!

Suusarada oli parimas korras ühe kilomeetrisel valgustatud suusarajal, kuhu nädala sees kahel õhtul veeti gümnaasiumi jalgpalli väljaku lumi. Kõik mis võtta oli toodi ära. Abiks oli suurem osa kohalikest liikumisharrastajatest. Täname kõiki abilisi! Tänu teile sai suusarada väga heasse korda, nii et sai klassikajälgki sisse lõigatud. Neil kel ei olnud vanematest suuskadest kahju, käisid proovimas tõuse uuel suusamäel ning rabametsa radadel. Annaks nüüd talvetaat veel kümne sentimeetri jagu lund.

Suurema kärata ja täitsa spontaanselt sündinud lumepäeva tähistamisest kujunes väga meeleolukas ja positiivseid emotsioone täis talvepäev. Kui meeles on, siis äkki saab sellest iga-aastane traditsioon. Mõnusaid talveelamusi kõigile!

 

 

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445