Spinni nagu jaksad!

Mis on spinning või inglise keeles indoor cycling?
Üks paljudest popularsetest naisteajakirjadest kirjeldab spinningut järgmiselt: Spinning on spetsiaalsetel siseratastel tehtav väga tõhus aeroobne treening. See annab suurepärase koormuse ja on mõnusalt kaasakiskuv treeningviis, kus minutid ja üleliigsed kalorid kuluvad ühtmoodi märkamatult.
Üleliigsetest kaloritest ei tea me midagi, aga kulunud minutitest on küll kahju:)

4 töölaulu ja 1 puhkelaul:
Porteri naistest käivad regulaarselt spinnimas Avely ja Kärt. Täpselt pole enam meeles kuidas kõik algas, aga ilmselt oli mängus Janika käsi: Tervisesport spinnib Spartas juba teist hooaega. Spinningu eesmärk ei ole kindlasti ainult heade tulemuste saavutamine võislustel, vaid ka mõnus viis koos käia ja suhelda. Samas annab regulaarne spinning teravust jalga ja hoiab lihasmälu värskena. Plussiks ka see, et trennid ei sõltu ilmast. Treeningud toimuvad laupäeviti ja teisipäeviti. Kui alguses kartsime, et laupäeviti kella kümnene trenn võib saada oma varajase algusajaga vähem populaarseks, siis täna võib öelda, et mõnus ärkamine spordiklubis on paljudele meeltmööda. Laupäeviti treenerid vahelduvad. Teisipäeval on spinnikubjaseks energiapomm Maris Kajari 🙂 

Igas mõttes "Kirju seltskond"-keskel Avely ja Kärt

Avely:
Rühmatreeningud on parimad motivaatorid süsteemseteks trennideks. Minu suureks väljakutseks on alati olnud enda jaoks  aja leidmine. Kuskilt, kellegi, millegi arvelt peab selle näpistama. Lisaks tööle ja noorte treeningutele tundus kuidagi julm veel oma lastega koos olemise ajast näpistada mõned tunnid nädalas oma treeningutele. Kui oma mõtetes  need tunnid trennidele planeerisin, kippus ikka ja jälle midagi ette tulema. Või mõtlesin, et teen kodused toimetused ära ja hiljem ühe tiiru rattaga, aga siis oli kell juba 100 ning ise nii väsinud, et  jäigi trenni minemata. Siis saigi ennast eelneva hooaja talvisele mõnusale põhjaladumisele tuginedes Tervisespordi spinni regatud. Palju sõpru, tuttavaid ees.  Kui olen lubanud minna, siis ka lähen! Nüüd ei tundugi trenn enam „pere arvelt näpistatud“ aeg, sest spinnist saadud energiaga jõuan ka muud asjad tehtud, lisaks on rahulolevana oluliselt magusam uni.

"Õed tihedad" Avely ja Kärt

Kärt:
Spinning nagu ka MTB ja MNT tulid minu ellu täiesti juhuslikult paar aastat tagasi. Loomulikult olin ma paarkümmend aastat tagasi jõusaalis vändanud velotrenažööril, aga rühmas, süsteemselt koos treeneriga mitte. Esimesed spinnitrennis oli natuke imelik olla…sadula kruvimisega sain hakkama, aga lisaks oli veel 3 kangi millega ma ei osanud esiotsa midagi ette võtta..Ning läks veel paar trenni, kui sain pihta, et mis tähendab lisada natukene koormust  või terve laulu ajal lisame 4 korda…mis mõttes, kui palju ja mida ma pean tegema:D? Ning loiku ei saa ma kunagi ratta alla kuigi ma pigem teen rohkem kui vähem ja tagasi ennast ei hoia.
4 töölaulu +1 puhkelaul garanteerib korraliku koormuse.
Planeeritud spinnihooaeg kestab ca 4 kuud detsembrist märsti lõpuni ning nädalas vähemalt korra spinnides tuleb oma 200 km kuus kokku. Minul läheb teine hooaeg ja olen tõesti väga rahul-mõnus vaheldus jooksutreeningutele, erinevad treenerid, lahe seltskond, korralik koormus.  Joostes meeldib mulle väga muusikat kuulata, kuid ratta seljas pole see väga hea mõte. Spinnis  seevastu on korralik hittide paraad garanteeritud + võrratud vaated ekraanil. Ning mis pole sugugi vähem tähtis-spinnides ja üldse rattaga sõites saab treenida reielihaseid, mida on vaja nt trepijooksudel hea aja saavutamiseks. Igatahes ma jätkan sama hooga ja naudin täiega!

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445