Reitti 2000 – Mis asi see veel on?

Graniidipaljand Luukki lähedal

„Reitti 2000“ ei ole eesti keelne sõnaühend. Kes väiksest peast põhjanaabrite telekanaleid jälgis ja paratamatult sealt keeleoskust natukenegi talletas, saab aru, et tegu on soomekeelse vastega eestikeelsele väljendile „Marsruut 2000“. Jah, ega ka see tõlge just oluliselt sisu ei ava. Nutikam lugeja seab nüüd asja konteksti, võtab arvesse, et teema on arutlusel ratturite keskis ja mõistab – jutt käib rattasõidust. Just õige!  Reitti 2000 on Helsinki, Espoo, Vantaa ja Vihdi regioonides kulgev matkarada. Kuna tegu on kõige paremini märgistatud matkarajaga Helsinki lähedal ja see on Tallinnast vaid 2 tunnise laevasõidu kaugusel, siis osutus Reitti 2000 ideaalseks sügisseikluse kandidaadiks. Rajal on pikkust sõltuvalt alustamise kohast ca 110km. Sadamast võttes ca 130km – täpselt paras päeva töö.

Kas see kõik kuidagi kallis ei ole – minna rattaga Soome … Kallis on suhteline mõiste. Ajal, mil kõik hinnad kerkivad, on raha hell teema kõigile. Oled nutikas, leiad sooduspakkumise laevapiletile, pakid kodust

Ilus marjamaa golfiväljaku veerel

lõunasöögi kaasa, putru sööd laevas, isegi mõne Coca-cola ja šokolaadi võid Soomest osta ning end õhtul laevas veel premeerida praega, sest ööbimise ja bensiinikulusid praktiliselt ei ole ja saad hakkama alla 40€. Pole paha, välisreisi kohta. See on kordasid odavam, kui paljudel kodumaistel fänniüritustel osalemine, kuid elamus on unikaalne.

Rada pakub kõike, mida Soomest võib oodata – siledat terviserada, suusarada, kruusaseid metsateid, kiiremaid metsaradasid, juurikasi metsaaluseid, kivikülve, graniidipaljandeid, tõuse, laskumisi, ojaületusi jne. Kõik on silmale ilus ja ratturihingele lähedane. Elamus on garanteeritud.

Oma sõidu raames läbisime raja vastupäevases suunas, kuigi oleks võinud ka teistpidi. Olulisim asi, mida korralduslikust küljest silmas pidasime, oli sõidu kestus. Kuna arvestada tuli laevade väljumise

Maastik näitab iseloomu

aegadega, oli vaja teatud ajaks sadamasse jõuda. Üldiselt, 1 päevase sõidu kõrvalt, Eestist alustades ja lõpetades, raja kõrvale seenele päris minna ei õnnestu. Sadamast sadamasse ühe lõunapausiga peaks arvestama ca 8h sõiduga. Need on 8 nauditavat tundi. Kuna kõik matkaraja osad ei ole 100% hard core MTB rajad, siis saab Helsinki ümbruse pargiradadest „lisa“ otsida, kui selleks vajadus tekib. Materjali on küllaga.

Rajal navigeerimine on suht lihtne – raja algusest (loomulikult mitte sadamast) hakkavad jooksma sinivalged lindid, mida täiendavad Reitti 2000 rohekad nooled. Aeg-ajalt on hea GPS-ilt kinnitust saada, kui on suurem vahe märgistuses, kuid üldiselt on märgitus hea.

Eredamalt jäävad meelde Luukki juurest (ca 33km meie rajal) algavad põlislaane rajad kaljupealsetega, Skögby golfiradadele järgnenud metsalõigud (ca 40km meie rajal) ja pärast Salmit (ca 58km meie rajal) jäävad metsarajad.

Reitti 2000 Garmin adventure

Kokkuvõtvalt – Reitti 2000 läbimine on väärt ettevõtmine. Võta sõbrad kaasa ja minge tehke ära.

Tutvu Porter Racing Reitti 2000 üritusega interaktiivselt Garmi Adventure lehel, kus on toodud videod, geotäägitud pildid ja marsruut.

Väikest videoülevaadet sõidust vaata siin.

Täpsemalt raja infoga saad tutvuda Helsinki kodulehel ja hea kokkuvõtte rattaga raja läbimisest on kirjutanud Hannu siin lehel.

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445