Porter Racing spordisündmused 2015

Porter Racing spordisündmused 2015„Liikumine ja sport on vaimsuse, sidususe ja positiivsete väärtushinnangute kandja. Liikumisel ja spordil on oluline ning kasvav roll eestimaalaste elujõu edendamisel, rikka elukeskkonna loomisel ja Eesti riigi hea maine kujundamisel.“ (Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030)

Vabariigi valitsuse heaks kiidetud dokumendis on teiste seas prioriteetsete arengusuundadena välja toodud inimeste liikumisharjumuste kasvatamine ja spordi kui positiivsete väärtushinnangute kandja rolli avardamine. Spordiklubi Porter Racing on Saku vallas nende eesmärkide nimel töötamas juba 11. hooaega.

2015. aastalpakume läbi aegade kõige rohkemaarvulist – üheksa erineva tervisespordisündmusega – hooaega. Kõikidel üritustel saavad kuni 18-aastased noored (ka) osaleda tasuta!

3. mail toimub Saku Trail Run maastikujooks, mis on mõeldud neile, kel meeldib joosta mitmekesises metsakeskkonnas –  seni vaid rattasündmusel kasutuses olnud tehnilistel Saku raba- ja metsaradadel väljaspool enim kasutatavaid terviseradu. Täisdistants on orienteeruvalt 16 km ja võimalik on valida ka poole lühem trass.

9. mail on maastikurattasõbrad oodatud Eesti pikima traditsiooniga maastikurataste kestvussõidule Saku 100. Kuigi täisdistants on 100 km, mis läbitakse 6 ringiga, on sündmuse moto läbi aegade olnud: „Sõida palju jaksad!“. Tulemuse ja koha saavad protokolli kõik vähemalt 1 ringi läbinud osalejad. Sõit toimub Saku rabametsas, kasutades ära aastate jooksul arendatud tihedat rajavõrgustikku. Trass on tehniline, oskusi ning füüsist proovile panev.

9. mail alustab oma neljandat hooaega ka Porter Racing Laste rattasari. Tegu on 4-osalise minisarjaga kuni 14-aastastele. Sarja eesmärk on tuua noored tervisliku liikumise ja rattaspordi juurde. Sõidud toimuvad nii ühis- kui ka eraldistardist erinevatel radadel Saku lähiümbruses. I etapp toimub paralleelselt Saku 100-ga Saku rabametsas. Järgnevad etapid leiavad aset 4. juunil, 27. augustil ja 17. septembril. Iga etapi läbijale on väike meene! Kõikidel etappidel osalejad saavad viimasel etapil ka eripreemia!

Eesti populaarseim maastikurattakrossi sari Škoda Kolmapäevakud toimub Sakus kahel korral: 13. mail toimub Saustinõmmel kolmapäevakute III etapp ja 9. septembril koguneb maastikuratturite seltskond kolmapäevakute finaaletapile ja pidulikule lõpetamisele Saku terviseradadele. Kolmapäevakute eesmärgiks on maastikurattasõidu kui võistlusspordi tutvustamine. Oodatud on kõik jalgrattahuvilised, eriti aga sporditee alguses olevad noored. Kolmapäevakud toimuvad nädala sees peale tööpäeva lõppu vabalt valitud ajal eraldistardist (va finaaletapp).

3. oktoobril toimub Saku vanal terviserajal heategevuslik spordisündmus Rahvusvaheline maastikurattapäev lastele. Rahvusvahelise Maastikuratta Assotsiatsiooni (IMBA) poolt 11 aastat tagasi ellu kutsutud sündmuse eesmärk on  kutsuda üles lapsevanemaid ja spordiaktiviste viima lapsi loodusesse maastikurattaga sõitma. Maastikurattapäev lastele on sportlik meelelahutus ette valmistatud rajal koos põnevate takistustega ja rattavalitsemist arendavate ülesannetega.

Lisainfo Porter Racing FB lehel ja www.porterracing.ee.

Kutsume kõiki kasutama Saku Rabametsa rekreatsioonivõimalusi tervise arendamise nimel! Loodetavalt leiab ka Rail Baltic arendusprotsess lahendi, mis võimaldab Saku inimestel jätkuvalt seda ala kasutada, mille arengusse on ka Porter Racing aastaid panustanud. Terved ja sportlikud inimesed tagavad Sakule parema tuleviku!

Priit Grünberg

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445

Spordiklubi Porter Racing

© 2002 – 2024

annan.teada@porterracing.ee

a/a EE182200221022202445